آخرین اخبار

پربیننده ها

27. آبان 1399 - 16:51   |   کد مطلب: 39052
رئیس کل دادگستری استان همدان از عفو 224 زندانی در یک ماه گذشته در این استان خبر داد و گفت: بدین ترتیب در راستای اجرای طرح بزرگ حبس زدایی و تلاش دستگاه قضایی استان بیش از یک هزار زندانی همدانی در کمتر از یک سال گذشته آزاد شدند.

به گزارش رودآور؛ «محمدرضا عدالت خواه» در نشست با دادستان های شهرستان های استان همدان با بیان اینکه اواسط آبان ماه از سامانه دادرسی الکترونیکی در زندان مرکزی و دادسرای همدان  رونمایی شد، گفت: در کمتر از یک هفته این سامانه در دادسرای سه شهرستان تویسرکان، ملایر و نهاوند هم به بهره برداری می رسد.

وی کاهش ازدحام جمعیت در محاکم قضایی در روزهای کرونایی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تسریع در دادرسی و رسیدگی به پرونده های قضایی را از اهداف راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی برشمرد و اظهار کرد: در گامی بعدی تصمیم بر آن است  تا این سامانه در دادگاه ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان از عفو بیش از یک هزار زندانی در کمتر از یک سال گذشته در استان خبر داد و افزود: در یک ماه گذشته 224 زندانی دیگر با تلاش ها و پیگیری دستگاه قضایی همدان مشمول عفو شده و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

عدالتخواه تصریح کرد: دادستان ها به جد پیگیر مسئله حبس زدایی که مورد تأکید آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هست باشند که اگر مطابق با اسناد از اصلاح و متنبه شدن هر یک از زندانیان مطلع شدند شرایط لازم برای عفو او را فراهم سازند.

وی همچنین با بیان اینکه کمیته معتذرین به عنوان یکی از کمیته های معین ستاد تألیف قلوب در سطح استان تاکنون عملکرد خوبی داشته است، عنوان کرد: می طلبد تا فعالیت این کمیته در راستای ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده بیشتر و فعال تر شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها بر مسئله کادرسازی و استفاده از جوانان در تمامی عرصه های نظام تأکید داشته و دارند، به همین دلیل در یک سال گذشته تحولی در این خصوص در دستگاه قضایی استان و به کارگیری دادستان های جوان رخ داده است.

عدالتخواه جوان گرایی، کادرسازی و بهره گیری از نیروی های متعهد و انقلابی در دستگاه قضایی را از رویکردهای این دستگاه از صدر تا ذیل دانست و از دادستان های استان خواست تا پرورش قضات مجددانه اهتمام ورزند تا شاهد تحولی اساسی باشیم.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان