آخرین اخبار

پربیننده ها

7. آذر 1399 - 0:58   |   کد مطلب: 39105
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان عنوان کرد
انجام ۵۳۹ هکتار کپه کاری در مراتع استان همدان طی سال جاری
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: امسال ۹۳۰ هکتار بذرپاشی و ۵۳۹ هکتار کپه کاری در مراتع استان همدان انجام شده است.

به گزارش رودآور به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان؛ اسفندیار خزایی در نشست کار گروه استانی صندوق توسعه ملی از آغاز بیش از یک هزار و ۷۰۰ هکتار عملیات احیا و اصلاحی مراتع در استان همدان خبر داد.

وی گفت: امسال ۹۳۰ هکتار بذرپاشی و ۵۳۹ هکتار کپه کاری و ۲۳۱ هکتار بوته کاری در سطح مراتع استان همدان از محل صندوق توسعه ملی انجام شده و ۵۰ هکتار نیز کشت گیاهان دارویی به صورت مشارکتی با مردم در دستور کار قرار دارد.

خزایی افزود: سال گذشته نیز ۸۲۴ هکتار کپه کاری و یک هزار و ۲۴۰ هکتار بذر پاشی در اراضی شناسایی شده استان همدان صورت گرفته است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به اینکه عملیات اجرای بذرپاشی و کپه کاری در مراتع شهرستان‌های استان آغاز شده است؛ گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده عملیات بیولوژیکی در تمام شهرستان طی هفته گذشته اجرایی شده است.

خزایی عنوان کرد: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای بخش مرتع یک میلیارد و۳۶۰ میلیون تومان اعتبار و برای طرح‌های بیابان زدایی ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در راستای سیاست‌های اجرایی و در سال جهش تولید اجرای طرح «۹ در ۹۹» سازمان جنگل‌ها به‌صورت مشارکتی توسط بهره برداران و جوامع محلی برای کشت گیاهان دارویی در برنامه قرار دارد.

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
همراه اول و خدمات اینترنت در همدان
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان