آخرین اخبار

پربیننده ها

21. بهمن 1399 - 11:57   |   کد مطلب: 39453
رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به عفو و تخفیف مجازات 3 هزار و 840 نفر از زندانیان کشور از سوی مقام معطم رهبری به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از این تعداد 384 زندانی همدانی هستند که قابل توجه و حاصل پیگیری های دستگاه قضایی استان است.

به گزارش رودآور؛ «محمدرضا عدالتخواه» ظهر امروز در آیین افتتاح ساختمان پزشکی قانونی شهرستان تویسرکان، با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: این روزها شاهد رشد و بالندگی انقلاب اسلامی و نابود شدن دشمنان این انقلاب هستیم.

*خدمت به مردم را باید شکرگزاری برای نعمت انقلاب دانست
وی شکرگزاری نعمت بزرگ انقلاب را در خدمت به مردم دانست و اظهار کرد: امید آن که با افتتاح ساختمان پزشکی قانونی تویسرکان از رفت و آمدها و هزینه های بررسی برخی پرونده های کیفری کاسته شود.

 *عفو 364 زندانی همدانی همزمان با گرامیداشت 22 بهمن
رئیس کل دادگستری استان همدان در ادامه به عفو و تخفیف مجازات 3 هزار و 840 نفر از زندانیان کشور از سوی رهبر انقلاب به مناسبت گرامیداشت 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: از این تعداد 384 زندانی همدانی هستند که قابل توجه و حاصل پیگیری های مجموعه قضایی استان است.
عدالتخواه تصریح کرد: در 10 سال گذشته آمار زندانیان همدانی که مشمول عفو شدند تنها کمی بیش از 500 نفر بود در حالی که در یک سال اخیر بیش از یک هزار و 500 زندانی این استان از عفو نظام بهره مند شدند.
*شاکیان از 7 میلیارد تومان خود گذشتند 
رئیس دادگستری همدان همچنین به فعالیت کمیته های معتذرین و مصلحین به عنوان کمیته های معین ستاد تالیف قلوب اشاره کرد و گفت: با فعالیت این ستاد که طرح مبتکرانه دستگاه قضایی همدان است در ماه چند ماه اخیر بیش از 800 پرونده به مصالحه ختم شد تا در نهایت معادل 7 میلیارد تومان جزای نقدی از نظر جنبه خصوصی و سه میلیارد تومان جزای نقدی از نظر جنبه عمومی جرم بخشیده شود.
وی از راه اندازی و تشکیل کمیته معتذرین در سه محل دادگستری، زندان و نیروی انتظامی، پاسگاه ها و کلانتری های سطح استان خبر داد و عنوان کرد: تنها در دی ماه در کلانتری ها قبل از تشکیل پرونده قضایی، شاهد سازش بیش از نیمی از مراجعات مربوطه بودیم.

به گزارش رودآور؛ صبح امروز رئیس کل دادگستری استان همدان به همراه هیئتی در سفر یک روزه خود با امام جمعه شهرستان دیدار کرد.وی همچنین از زندان و کلانترهای این شهرستان هم بازدید به عمل آورد.

انتهای پیام/ز

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان