آخرین اخبار

پربیننده ها

4. اسفند 1399 - 19:28   |   کد مطلب: 39522
فرماندار همدان با بیان اینکه افزایش مراجعات سرپایی مشکوک به کرونا زنگ خطر افزایش موارد بستری و مرگ و میر است گفت: همدان همچنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

به گزارش رودآور به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدعلی محمدی عصر امروز در ستاد مدیریت کرونا در شهرستان با توجه به افزایش آمار مراجعات سرپایی مشکوک به این ویروس اظهار کرد: وضعیت شهرستان همدان بسیار شکننده و نیازمند توجه بیشتر است.

وی با اشاره به خطر عادی انگاری شیوع ویروس کرونا یادآور شد: وضعیت شیوع و افزایش موارد ابتلا با میزان رعایت دستورالعمل‌ها از سوی مردم ارتباط مستقیم دارد.

فرماندار شهرستان همدان خواستار جلوگیری اصناف از فروش‌های فوق‌العاده در واحدهای صنفی شد و افزود : متاسفانه شاهد جمعیت قابل توجهی در بازارها و مراکز خرید، فروش‌های فوق العاده و رفت و آمدهای خانوادگی هستیم که این وضعیت بسیار نگران‌کننده است.

وی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت سازمان پایانه‌ها بر فعالیت اتوبوس‌های برون شهری اظهار کرد: تراکم جمعیت در برخی از خطوط اتوبوس‌های درون‌شهری نیز بالاست که شرکت اتوبوسرانی باید نسبت به افزایش سرویس در این مناطق اقدام کند.

محمدی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی بازار پرنده‌فرشان، بازار خودرو و جمعه بازار اجناس دست دوم افزود: استمرار نظارت شهرداری در این مراکز و مدیریت بساط گستران و بازار روزها مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید بر مراکز اقامتی نظارت بیشتری داشته باشد تصریح کرد: برابر گزارش‌های دریافت شده شاهد وضعیت اسفباری از نظر تجمع، عرضه قلیان و دیگر موارد در باغ رستوران‌ها بویژه در جاده حیدره هستیم که نیازمند برخورد جدی اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز ضمن تشریح آمارهای مراجعات، موارد بستری، میزان مرگ و میر، اقدامات تشخیصی و نظارتی گفت: جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به ویروس انگلیسی در کشور نیازمند توجه بیشتر مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و تقویت اطلاع رسانی است.

محمد خیراندیش افزود: مراسم ماه‌های رجب و شعبان، کنترل اجتماعات در بازارهای نوروزی، سفرها و رفت و آمدهای خانوادگی در تعطیلات نوروز و وضعیت آرامستان باغ بهشت در پنجشنبه و جمعه آخر سال مهمترین نگرانی‌های پیش روی ماست.

وی از پلمب ۳۱ واحد صنفی در دی‌ماه و ۶۳ واحد صنفی در بهمن ماه خبر داد و اضافه کرد: سلامت مردم برای ما مهمترین اولویت بوده و باید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی و سایر مراکز تجمعی نظارت و برخورد جدی اعمال شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به تاثیر اجرای طرح شهید سلیمانی و افزایش تست‌های رپید بر شناسایی و کنترل موارد ابتلا افزود: ۴ هزار و ۸۴۶ مورد تست رپید تا کنون انجام دادیم که از این تعداد ۲۹۰ مورد مثبت بوده است.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان