آخرین اخبار

6. ارديبهشت 1400 - 22:52   |   کد مطلب: 39817
کارشناس هواشناسی گفت: امشب و فردا در بسیاری از استان های کشور رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

به گزارش رودآور؛ کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امشب در استان‌های اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس، کرمان،  جنوب سیستان و بلوچستان شاهد رگبار باران و وزش باد خواهیم بود گفت: در استان‌های خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، همدان، لرستان، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان ، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

او ادامه داد: امشب شدت بارش در استان‌های اصفهان، کرمان ، فارس و یزد است که در برخی نقاط احتمال وقوع تگرگ و گرد و خاک خواهد بود.

رفیعی توضیح داد: روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، ایلام، شمال خوزستان، همدان، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، شمال فارس، کرمان، خراسان جنوبی، شرق سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، گلستان، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

رفیعی یادآور شد: وقوع تگرگ در مناطق مستعد و نفوذ گرد و غبار از کشورهای همسایه غربی کشور دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی توضیح داد: روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد که شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور خواهد بود.

رفیعی بیان کرد: در روز‌های پنجشنبه و جمعه در شمال غرب سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، برخی نواحی مرکزی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود.

او بیان کرد: روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش نسبی دما بین ۷ تا ۱۰ درجه برای سواحل دریای خزر  رخ می‌دهد و در این مدت دریای خزر مواج است.

رفیعی درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری است و برای بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای تهران  به ۳۱ درجه و کمترین آن به ۲۰ درجه می رسد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان