آخرین اخبار

26. ارديبهشت 1400 - 20:41   |   کد مطلب: 39910
برخی غذا‌ها وجود دارند که افراد زیادی، نسبت به آن‌ها آلرژی دارند.

به گزارش رودآور به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وب سایت علمی "MSN" گروهی از غذا‌های رایج را برشمرده که باعث آلرژی غذایی می‌شوند.

کنجد

برخی از دانه‌ها مانند کنجد و خردل، ماده اصلی ادویه خردل، باعث آلرژی غذایی مشترک می‌شوند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ نشان داده که آلرژی کنجد ۱ میلیون کودک و بزرگسال در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بادام زمینی

بادام زمینی یکی از دلایل اصلی واکنش‌های شدید آلرژیک به غذا است و از هر ۱۰۰ کودک کانادایی تقریباً ۲ نفر را درگیر می‌کند که آن را به یکی از رایج‌ترین انواع آلرژی‌های غذایی تبدیل می‌کند. با این وجود، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که در نهایت ۲۰ ٪ از افراد مبتلا به آلرژی بادام زمینی از آن بهبود می‌یابند.

ماهی

 حساسیت در ماهی های پولک دار مانند ماهی تن یا ماهی آزاد دیده می‌شود. افرادی که آلرژی دارند و بدن آن ها نسبت به غذاهای بسیاری حساسیت و واکنش نشان می دهد بهتر است دور این غذا را خط بکشند.

آجیل

آجیل شامل بادام، آجیل برزیلی، بادام هندی، فندق، آجیل کاج، گردو و ... است و طبق آمار، حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد از کسانی که به بادام زمینی حساسیت دارند نیز حداقل به یک نوع آجیل واکنش نشان می‌دهند.

تخم مرغ

داشتن بثورات یا درد معده پس از خوردن املت، نشان دهنده حساسیت به تخم مرغ است که با حساس شدن سیستم ایمنی بدن و واکنش بیش از حد به پروتئین‌های موجود در سفیده تخم مرغ یا زرده، ایجاد می‌شود.

شیر و لبنیات

پروتئین‌های موجود در شیر، مانند لاکتالبومین، کازئین و آب پنیر، آلرژن‌های رایجی هستند که معمولاً در سال اول زندگی ظاهر می‌شوند و تا ۷ ٪ کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهند و طبق آمار، حدود ۸۰ ٪ کودکانی که از آلرژی رنج می‌برند مدتی پس از آن بهبود می‌یابند.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان