آخرین اخبار

پربیننده ها

10. تير 1400 - 20:36   |   کد مطلب: 40083
معاون دادستان مرکز استان همدان در امر نظارت و پیگیری حقوق عامه به شهرداری همدان تأکید کرده تا با قید فوریت نسبت به اصلاح شیوه آبرسانی در فضای سبز شهری و بهبود وضعیت موجود با رعایت مصرف بهینه اقدام کند.

به گزارش رودآور؛ با توجه به کاهش بارندگی در یکی دو سال اخیر، اهمیت دادن به الگوی صحیح مصرف در رعایت مصرف آب، ضرورتی انکار ناپذیر است.

هر قطره آب به هدر رود، کم کم می تواند زمینه ساز خشکسالی شود، چرا که دیگر بحث یک قطره و یک نفر نیست، بحث ده ها و صداها هزار نفر است.بی تردید رعایت الگوی صحیح مصرف در لحظه لحظه زندگی ما، هم از تنش های آبی و قطع شدن آب در زمان حال جلوگیری می کند و هم توجه ما را نسبت به نسل آینده و فرزندانمان نشان می دهد.

به همین دلیل در راستای حمایت از الگوی صحیح مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب به تازگی «سیدهادی مصطفوی» معاون دادستان مرکز استان همدان در امر نظارت و پیگیری حقوق عامه به میدان آمده و پیگیر درخواست های مردمی درخصوص حفظ منابع آبی از سوی شهرداری همدان شده است.

در این باره معاون دادستان مرکز استان همدان در امر نظارت و پیگیری حقوق عامه عنوان کرده که؛ فضای سبز بلوارهای سطح شهر همدان به طور عموم از طریق تانکرهای آبِ متعلق به شهرداری، آبیاری می شود، اما آبیاری غیر اصولی آن هم به شیوه موصوف و فعلی، علاوه بر هدر رفت منابع آبی در شرایط کم آبی سال جاری، زمینه ساز ورودِ گلولای به سطح معابر، لغزندگی جاده، آلودگی خودروهای عبوری، ایجاد گرد و غبار (پس از خشک شدن گل و لای) و آلودگی هوا شده است.

از این رو مصطفوی خطاب به شهرداری همدان تأکید کرده تا با قید فوریت نسبت به اصلاح شیوه آبرسانی در فضای سبز شهری و بهبود وضعیت موجود با رعایت مصرف بهینه اقدام کند.

امید آن که عوامل شهرداری همدان مجدّانه پیگیر اصلاح شیوه آبیاری فضای سبز شهری شود.حفظ منابع آبی امروز از ضرورت های جامعه است.

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان