آخرین اخبار

پربیننده ها

25. مهر 1400 - 22:23   |   کد مطلب: 40221
خط و نشان دادستان همدان برای اراذل نوپدید؛
حمل قمه جرم است/اجازه قدرت نمایی به اوباش را نمی دهیم
دادستان همدان با بیان اینکه مطابق قانون، نیروی انتظامی باید با حاملان قمه، قداره و پنجه بوکس برخورد جدی بکند، گفت: از همان ابتدا با اراذل و اوباش با قاطعیت برخورد شود، تا جرأت قدرت نمایی و برهم زدن امنیت مردم را به خود ندهند.

به گزارش رودآور، «حسن خانجانی موقر» عصر امروز در جلسه تعاملی با رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان و رؤسای پلیس های تخصصی ها و کلانتری های همدان، گفت: مطابق با قانون حمل سلاح های سرد از جمله؛ قمه، قداره و پنجه بوکس جرم است و فرد مجرم باید بازداشت شود.
وی تأکید کرد: نیروی انتظامی این اجازه را دارد تا حاملان قمه را بازداشت کند و اجازه قدرت نمایی و عرض اندام به اوباش را ندهد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: اگر از همان ابتدای امر با اراذل و اوباش نوپدیدی که به دنبال ایجاد رعب و وحشت در جامعه و برهم زدن امنیت و آسایش مردم هستند، با قاطعیت برخورد شود، آنان فکر قمه کشی و مزاحم نوامیس مردم شدن را در سر نمی پرورانند.
خانجانی موقر در ادامه عنوان کرد: رفتن به سمت دادرسی الکترونیکی و بهره گیری از فناوری روز از همان ابتدای تشکیل پرونده در کلانتری ها همتی بلند می خواهد که در حال حاضر گام نخست این حوزه برداشته شده است.
وی تصریح کرد: دادرسی الکترونیکی سبب تسریع در روند رسیدگی و خدمت رسانی بهتر به مردم در حوزه های مختلف انتظامی و قضایی می شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: این امر مستلزم تجهیز شدن کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی به وسایل مورد نیاز و فنی است.
 خانجانی موقر همچنین افزود: درخصوص برخی پرونده ها از جمله مفقودی کارت های شناسایی و مواردی از این قبیل لازم است مردم در وهله اول به دستگاه مربوطه مراجعه کنند و ادارات هم مؤظف به خدمت رسانی به همشهریان در این گونه موارد هستند.
وی همچنین با اشاره به اینکه آموزش ضابطین خاص و ضابطین عام به منظور اجرای کامل قانون، به صورت مستمر و متمرکز باید دنبال شود، عنوان کرد: با هدف تسریع در رسیدگی نهایی به پرونده های مرتبط با امنیت اقتصادی ضروری است تا هرچه سریعتر استقرار پلیس اجرای احکام قاچاق در دادسرا نیز تعیین تکلیف شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان ادامه داد: می طلبد تا نیروی انتظامی ساز و کاری برنامه ریزی شده برای کنترل و نظارت بر مجرمانی که به صورت رأی باز یا رأی کار در اجتماع حضور می یابند داشته باشد، تا این افراد در زمان خارج بودن از زندان به فکر عمل مجرمانه نیافتند و خود را در محضر قانون بدانند.
به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز همدان، در انتهای این نشست از فرماندهی انتظامی پاسگاه آبشینه و دو کلانتری 15 و 19، به دلیل کسب امتیاز بالا در انجام مناسب و به هنگام مأموریت های محوله ضابطین، تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان