آخرین اخبار

پربیننده ها

17. آبان 1396 - 22:16   |   کد مطلب: 31413
فلسفه اربعین و فضیلت آن و تاکید حضرات معصومین ببر این روز، به خاطر استمرار فرهنگ عاشورا به دلیل نیاز جدی امروز بشریت است .

به گزارش رودآور به نقل از خبرگزاری مهر، گروه استان ها- حجت الاسلام علی دشتکی*: در نگاه توحیدی فرهنگ عامل سعادت و خوشبختی است و برهمین اساس خداوند متعال اولین مأموریت انبیاء الهی را فرهنگ و ساختن اندیشه و افکار مردم می داند و در این راستا با بررسی سیره انبیاء الهی به شیوه و مراحل کارفرهنگی که: جذب، تشکیل گروه و جامعه است، پی می بریم که این شیوه انبیاء خود حکایت از اهمیت و جایگاه فرهنگ دارد.

به دلیل اینکه فرهنگ شاکله انسان و جامعه را تشکیل می دهد (قل کلٌ یَعمَلُ علی شاکلتِهِ) اسراء آیه ۸۴ یعنی فرهنگ برای انسان چارچوب سعادت را تضمین می کند.

در فرهنگ دینی و مذهبی ما نیز شاخصه های مادری چون فرهنگ عاشورا ومهدویت عصاره هدایت الهی و انبیاء را در بردارد و اهمیت فرهنگ عاشورا چنان است که کلام «کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا» تکیه کلام بزرگان دین و علماء راستین برای رسیدن به سعادت و خوشبختی است وفلسفه اربعین و فضیلت آن و تاکید حضرات معصومین نیز به خاطر استمرار فرهنگ عاشورا به دلیل نیاز جدی امروز بشریت است .

اربعین امروز، پیام عاشورا و امام حسین(ع) را با خدمت گرفتن از تکنولوژی به جهانیان  وهمه آنهایی که به فطرت توحیدی خلق شده اند ارائه می کند و با لبیک جوانان امروز به «هل من ناصر ینصرنی» حضرت اباعبدلله الحسین(ع) در عاشورای سال ۶۱ هجری قمری ریشه توطئه و خوف و طرح ها و تشکیل گروه های مختلف برای مهار انقلاب اسلامی و وارونه جلوه دادن حقایق مشخص می شود.

پیاده روی اربعین دوبعد دارد. بعد معنوی آن که ایجاد بصیرت جهانی نسبت به حقانیت اهل بیت و نهادینه کردن مبارزه با ظلم و ستم و گرویدن به معروفات که شاخص ترین آن امروز انقلاب اسلامی و دوری از منکرات که مصداق بارز آن استکبار، صهیونیست و تحجر است و این امر دقیقاً مطابق با حرکت آخرالزمانی برای مهیاشدن قیام قائم آل محمد(ص) است و به همین جهت حراست از این انقلاب جهانی یکی از مهمات و ضروریات و وظایف اساسی مسئولین انقلاب اسلامی و علماء اسلام و تشیع است.

* مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان