آخرین اخبار

پربیننده ها

27. تير 1397 - 3:08   |   کد مطلب: 34255
استان همدان که روزگاری نه‌چندان دور مهد پرورش مدیرانی کارآمد برای عرصه‌های مدیریتی کشور بود امروز حیاط خلوتی مناسب برای حضورمدیران غیربومی‌ ناکارآمد است.

به گزارش رودآور به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، منابع انسانی و مدیران کارآمد از مهمترین سرمایه‌های هر منطقه و استان است که در صورت توجه لازم و استفاده از ظرفیت‌های آنان، نقش مهم و غیرقابل انکاری را در توسعه ایفا می‌کنند به نحوی که در دوران کنونی بسیاری از کارشناسان دلیل عمده‌ای از مشکلات و معضلات کشور را حضور افراد ناکارآمد در عرصه مدیریت می‌دانند.

استان همدان که از دیرزمان و به‌ویژه در آغازین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همواره در معرفی چهره‌های شاخص و توانمند در قامت مدیران ارشد، برای اداره امور کشور در مقاطع حساس مورد توجه بوده است متاسفانه در سال‌های اخیر با بی‌مهری سیاسیون، این جایگاه را از دست داده و کار به مرحله‌ای رسیده که اخیرا حتی برای تصدی مسئولیت‌های درون استانی نه‌چندان مهم هم از نیروهای توانمند داخلی استفاده نمی‌شود و نیروها و مدیران استانی توانمند ازلت‌نشین شده و شاهد دوران کارآموزی مدیرانی از چهارگوشه کشور در این استان هستند.

عملکرد برخی مدیران غیربومی امروز مورد اعتراض مدیریت ارشد استان است

در دوران شش ساله دولت تدبیر و امید بسیاری از نیروهای با تجربه، توانمند و جوان استان به هیچ وجه در معادلات و تقسیم قدرت جناح حاکم دیده نشدند و افراد متعدد غیر بومی بدون هیچگونه مزیت خاص ،در استان همدان سمت گرفتند که البته همین افراد امروز مورد اعتراض و مواخذه مدیر ارشد استان هستند! جالب است اشاره شود بسیاری از مدیران کنونی دولت تدبیر و امید در استان همدان در دولت‌های نهم و دهم هم بر منصب قدرت بودند.

نکته تاسف‌برنگیز سکوت نمایندگان استان در برابر بی‌توجهی به مدیران و سرمایه‌های بومی استان است

بهرحال در سال‌های اخیر استان همدان میزبان مدیرانی ناکارآمد و ضعیف از استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، کهکیلویه، هرمزگان و غیره بوده است که متاسفانه عملکرد و سوابق مطلوبی نداشته‌اند و نکته تاسف برانگیزی این مسئله سکوت و دم فرو بستن 9 نماینده استان است که اگر چنانچه رسانه‌ها نیز این مسئله را از آنان مطالبه و سوال نکنند تصمیمی برای پاسخگویی و پیگیری ندارند.

برخی با سیاسی‌بازی به‌دنبال انتصاب افراد ناکارآمد بومی هستند

البته در سال‌های اخیر اتفاق نامبارکی که در استان همدان رخ داد این بود که اگر نیرویی بومی به‌عنوان مدیر منصوب شد از بین افراد غیر توانمند و ناکارآمد انتخاب شد که این ذهنیت و شائبه شکل گرفت که استان همدان از این حیث دست خالی‌است.

اما پس از مدت‌ها و اعتراضات جسته گریخته فعالان سیاسی استان به انتصابات نیروهای ناکارآمد غیر بومی این موضوع امروز در مراسم تودیع و معارفه ارشاد بیش از پیش نمایان شد که آن هم عدم حضور 9 نماینده مردم استان در مجلس در اعتراض به این انتصاب بود.

آیا همدانی که پایتخت تاریخ و تمدن است نمی‌تواند مدیرکل فرهنگ و ارشاد بومی داشته باشد؟

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، در اعتراض به انتصاب مدیر غیر بومی برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان اظهار داشت: آیا در همدانی که پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به شمار می آید و قرار است امسال میزبان کشورهای آسیایی در رویداهای بین المللی 2018 باشد یک فرد بومی پیدا نمی‌شود که بتواند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان شود؟

 وی افزود: اگرچه ما برای تمامی مدیران احترام قائلیم اما انتصاب مدیر کل غیر بومی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همدان از نظر ما تحقیر مردم همدان به شمار می‌آید.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین نباید غیربومی باشد و از استان دیگری بیاید بیان کرد: نمایندگان استان همدان ضمن عدم شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، به وزیر مربوطه نیز تذکر لازم را داده‌اند.

امیر خجسته نیز در گفت‌وگو با تسنیم در همدان، با اعتراض به انتصاب مدیرکل غیربومی جدید همدان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: پیش از انتخاب مدیرکل جدید همدان ما با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اتمام حجت کرده و اعلام کردیم که همدان به‌اندازه کافی نیروهای نخبه بومی اثرگذار و تحول‌گرا دارد که بتوانند عهده‌دار چنین مسئولیتی شوند.

پاسخ بی‌حرمتی وزیر ارشاد را خواهیم داد

وی بابیان اینکه متأسفانه معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بی تدبیرانه و بدون اطلاع دادن به مجمع نمایندگان استان همدان فرد غیربومی دیگری را انتخاب و منصوب کرده است، افزود: من روز گذشته با وزیر ارشاد معاون پارلمانی او و دیگر معاونانش صحبت کرده و اعلام کردم که جواب این بی‌حرمتی را می‌دهیم.

هیچ یک از نمایندگان استان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد شرکت نکردند

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز به عنوان اعتراض من نه من و نه هیچ‌یک از نمایندگان استان همدان در مراسم تودیع و معارفه حضور نیافته و از مسئولان استان نیز می‌خواهیم به این‌گونه مسائل رسیدگی کنند.

وی تصریح کرد: در پاسخ به بی‌حرمتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتصاب مدیر غیربومی یکشنبه آینده طرح سؤال از ایشان توسط نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود.

انتصاب افراد غیربومی بی‌حرمتی به مردم همدان است

خجسته با تأکید بر اینکه انتصاب افراد غیربومی سبب نخبه کشی در استان همدان است ابراز کرد: مدیران غیربومی افرادی محترم و کارشناس هستند اما برای شهر خودشان به همین دلیل معتقدم انتصاب افراد غیربومی بی‌حرمتی به مردم همدان است.

وی اظهار داشت: ما تصمیم داشتیم با وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کنیم اما حالا که ایشان با بی‌تدبیری معاون خود دست به چنین اقدامی زده ما نیز با وی برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان