آخرین اخبار

16. تير 1397 - 8:02   |   کد مطلب: 34179
فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در این شهرستان گفت: دانش آموزان جهادگر از همین دوران نوجوانی، فعالیت های گروهی، خدمت به مردم و در نهایت آبادانی کشور را سرلوحه امور خود قرار می دهند و فردا روزی با گرفتن پست و مقامی هم این روزهای خدمت رسانی به مردم را برای خود تداعی می کنند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ آینده این کشور به دست نوجوانان و جوانان سپرده شده است، آنانی که مشغول به تحصیل هستند و البته این روزها در تعطیلات تابستانه به سر می برند.

تعطیلات تابستان که می شود هرکسی برای خود برنامه ریزی دارد، یکی تنها به ورزش کردن می پردازد و دیگری به کلاس های آموزشی می رود و آموخته های خود را در دروسی همچون زبان و ریاضی تقویت می کند، آن یکی هم در کلاس های هنری ثبت نام کرده و برخی نیز به آموختن علوم روز از جمله رایانه علاقه مندی نشان می دهند.

اما در این میان هستند نوجوانانی که همراه با تفریحات دیگر و کلاس های آموزشی، خودسازی را اولویت قرار می دهند تا به قول خودشان برای سال تحصیلی جدید و آینده ای بهتر قوای ایمانی و جهادی خود را تقویت کنند.

و چه محفلی بهتر از جمع ها و اردوهای جهادی دانش آموزی با عنوان طرح هجرت3 که علاوه بر شادابی و نشاط عمومی برای آنان زمینه ساز آموختن حرفه و تجربه ای هم می شود.

در تویسرکان همچون سال های گذشته با آمدن فصل تابستان اردوهای جهادی دانش آموزی رنگ و بویی پرشورتر به خودمی گیرد و دانش آموزانی که برای نام نویسی در این اردوها سراز پا نمی شناختند این روزها برای پر کردن اوقات فراغتشان برنامه ریزی کرده اند.

«سرهنگ مرتضی سیاهوشی» فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با اشاره به آغاز برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزشی در قالب طرح هجرت از هفته گذشته در این شهرستان، گفت: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، ایجاد روحیه جهادی همراه با نشاط و شادابی در بستری از فرهنگ سازی برای نهادینه کردن گفتمان کمک به مردم در مناطق محروم و ایجاد انگیزه برای فراگیری مهارت‌های شغلی، برخی از اهداف برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزی است.

وی اظهار کرد: در طرح هجرت دانش آموزی، نوجوانان و جوانان خود داوطلبانه برای حضور در مناطق روستایی ثبت نام می کنند تا جایی که در حال حاضر در روستاهایی از جمله؛ کندر، کهنوش، وردآورد علیا و وردآورد سفلی، همین آینده سازان کشور، آستین های همت و کمک رسانی خود را بالا زده اند و به فعالیت های جهادی پرداخته اند.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان، دیوارنویسی، بهسازی، زیباسازی و رنگ آمیزی مدارس روستاهای نام برده را بخشی از فعالیت های جهادگران دانش آموز برشمرد و افزود: در این اردوها دانش آموزان فضایی با نشاط را با یکدیگر تجربه می کنند و علاوه بر آن با کارهای گروهی و آموختن تخصصی جدید در زمینه ارتقای توان روحیه تعهد و مسئولیت پذیری برای آینده سازی در این کشور آماده می شوند.

سرهنگ سیاهوشی تصریح کرد: بهره گیری از نمادهای اسلامی و طرح هایی از این دست در دیوارنویسی مدارس، فضایی معنوی همراه با شور و نشاط را برای دانش آموزانی که می خواهند از آغاز مهرماه در این مدارس تحصیل کنند، فراهم می سازد و از سویی دیگر هم زمینه ساز ارتقای روحیه معنویت و بصیرت در ضمیر دانش آموزان جهادگر می شود.

وی عنوان کرد: دانش آموزان ما با حضور در مناطق محروم، محرومیت را با چشمان خود از نزدیک مشاهده می کنند و با دردهای مردمان این مناطق آشنا می شوند، بدین ترتیب نه تنها این اردوها بسترساز خودسازی آنان است، بلکه امید را هم در دل محرومان ایجاد می کند.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان تأکید کرد: به یاری حق تعالی دانش آموزان جهادگر از همین دوران نوجوانی، فعالیت های گروهی، خدمت به مردم و در نهایت آبادانی کشور را سرلوحه امور خود قرار می دهند و فردا روزی با گرفتن پست و مقامی هم این روزهای خدمت رسانی به مردم را برای خود تداعی می کنند.

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان