آخرین اخبار

24. آبان 1401 - 12:30   |   کد مطلب: 40524
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از عضویت رایگان در ۱۱۸ کتابخانه‌ عمومی استان به مناسبت روز کتاب و نیز بخشودگی جرائم دیرکرد کتاب‌های امانتی تا پایان هفته کتاب خبر داد.

به گزارش رودآور به نقل از ایرنا، عاطفه زارعی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به مناسبت سی‌اُمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان امروز ۲۴ آبان‌ ماه اجرا می شود.

وی افزود: علاقه‌مندان برای استفاده از این طرح و عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی می توانند با مراجعه حضوری به کتابخانه های سراسر کشور یا پرتال کتابخانه های عمومی به نشانی samanpl.ir/common/portal/fehrestlib و یافتن پرتال اختصاصی کتابخانه مورد نظر خود، ضمن دریافت کد تخفیف که تا پایان آذرماه اعتبار خواهد داشت، به عضویت در کتابخانه مورد نظر خود اقدام کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: افراد می‌توانند امروز کد را دریافت و تا پایان آذر ماه فرصت دارند که به کتابخانه عمومی مورد نظر خود مراجعه و با ارائه آن به عضویت کتابخانه درآیند.

وی ادامه داد: همچنین همه اعضا کتابخانه‌های عمومی که کتاب‌هایی در اختیار دارند و بازه زمانی قانونی آن به اتمام رسید و مشمول پرداخت جریمه می‌شود از فرصت هفته کتاب استفاده کرده و تا روز ۲۶ آبان ماه با استرداد آن از بخشودگی جرائم استفاده کنند.

زارعی تاکید کرد: از همه اعضا کتابخانه‌ها تقاضا داریم منابع اطلاعاتی را به منظور استفاده دیگر مردم کتابخوان و کتابدوست به کتابخانه‌های عمومی بازگردانند.

وی اعلام کرد: کتابخانه‌های عمومی سراسر استان آمادگی دارند که کتاب‌های اهدایی مردم فرهنگ دوست استان را دریافت و به منابع خود بیافزایند تا مردم بیشتری از این گنجینه‌ها استفاده کنند.

به گفته وی استان همدان دارای ۱۱۸ کتابخانه با یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۵۸ نسخه کتاب و ۸۰ هزار عضو است.

سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار ما همانیم که می‌خوانیم از بیست‌ویکم تا بیست‌وهفتم آبان ماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان