آخرین اخبار

7. فروردين 1402 - 20:39   |   کد مطلب: 40693
دادستان همدان، وضع کنونی جامعه در حوزه عفاف و حجاب را نشأت گرفته از کم کاری های فرهنگی در سال های گذشته عنوان کرد و گفت: آنچه که امروز آسیب دیده، جنبه اعتقادی و باورهای دینی مردم است که تنها با برخوردهای قهری قابل اصلاح نیست.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ «دکتر حسن خانجانی موقر» دادستان همدان در ادامه دیدارهای مردمی و حضور در محلات به ویژه در ماه مبارک رمضان، به همراه معاونان خود در مسجد حضرت مهدی(عج) شهرک بهشتی همدان حاضر و پاسخگوی درخواست ها و مطالبات مردم این منطقه شدند.
وی در حاشیه این دیدار، با بیان اینکه مطالبه گری حق مردم به عنوان ولی نعمتان نظام است، گفت: این روزها گلایه مندی ها از عدم رعایت عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با هنجارشکنان، جزء بیشترین درخواست های مردمی است؛ دستگاه قضایی مطابق با قانون در این بخش، کارها را پیش برده، اما باید بدانیم که در اصل وضع کنونی پیش آمده نشأت گرفته از کم کاری های متعدد در حوزه فرهنگی در سال های گذشته است.
این مقام مسوول قضایی تصریح کرد: آنچه که امروز آسیب دیده، جنبه اعتقادی و باورهای دینی مردم است که تنها با برخوردهای قهری قابل اصلاح نیست.
خانجانی موقر با تأکید بر اینکه حیا و عفت در جامعه باید به شکلی اصولی بازسازی شود، عنوان کرد: برای رهایی از معضل بدحجابی و بی حجابی نیاز به تغییرات، اقدامات و برنامه ریزی های زیربنایی برای بازسازی باورها و ارزش های دینی در جامعه داریم.
وی با اشاره به اینکه این روزها به مانند گذشته نوجوانان و جوانان ما در مساجد حضور ندارند، گفت: این در حالی است که کارکرد مساجد نباید تنها منتهی به اقامه نماز شود، بلکه ائمه جماعات با حضور بیشتر در مساجد و استمرار بر این امر، با ایده های خلاقانه جوانان را به درس، بحث و موعظه در این مکان به منظور آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و ارتقای اطلاعات دینی جذب کنند.
دادستان همدان با انتقاد از کمبود و یا بعضاً نبود فعالیت های فرهنگی نو و جذاب در مساجد، تصریح کرد: برای بازسازی اعتقادات دینی و تثبیت ارزش ها، علاوه بر فعالیت های فرهنگی در مساجد، ضروری است تا هم مجلس برای رفع نقص و یا وضع قوانین جامع تر پای کار بیاید و هم دستگاه ها، نهادها و سازمان های فرهنگی برنامه ریزی مدونی داشته باشند.
خانجانی موقر همچنین درباره اقامه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: در این زمینه نیز آمران به معروف و ناهیان منکر باید در ابتدا شاخصه ها و نحوه صحیح این دو واجب را بشناسند و بعد اجرایی کنند.
وی تصریح کرد: شرایط صحیح انجام امر به معروف و نهی از منکر در رساله عملی آمده و انتظار می رود آنانی که می خواهند در این حوزه فعالیت کنند با منطقی صحیح و هنرمندانه در این امر کوشا باشند، همان گونه که توصیه رهبر انقلاب بر این است که در باب انجام این دو امر الهی، بگویید و بروید و منتظر نتیجه نباشید.
انتهای پیام/ز

تصاویر تکمیلی: 
ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان