نمایش 1 - 10 از 1877
رو به آسمان؛
حلاوت شیرین روزه داری همراه با اراده فولادین و قوی صاحبان مشاغل سخت در کسب روزی حلال، حرارت و گرمای سوزان این روزها را در نظرشان هیچ جلوه می دهد.
بازنشر/آیا معدن سنگ آب شرب تویسرکانی ها را آلود کرده؟
کارشناسان معتقد هستند که فعالیت معدن سنگ گرانیت بالادست سد سرابی با شرایط موجود می تواند عمر مفید سد را کاهش دهد و این در حالی است که مدیر عامل و مسئول معدن گفته که برداشت از معدن حتی یک درصد تأثیرمنفی در آلودگی سد ندارد!
حاشیه ای بر تودیع یک فرماندار!
فرماندار اسبق تویسرکان در روز تودیع خود از آمار و ارقامی حرف به میان آورد و بنا را بر راستی آزمایی گذاشت که دیگر فرصتی برای راستی آزمایی نیست، آماری که سابق بر این از شفاف سازی در این حوزه ها حتی در پاسخ به خبرنگاران هم خبری نبود، فرماندار اسبق شهرستان کارهایی را که باید انجام می داد و نداده بود را نگفت!
کارشناس ارشد گیاهان دارویی و طب سنتی ایرانی مطرح کرد
با برخورداری بیش از 1200 نوع گیاه دارویی با خواص ویژه، گنجینه خدادادی گیاهانی در راستای درمان و پیشگیری از بیمارهای مختلف است که حتی با بهره گیری از این حوزه و رفتن به سمت صنایع تبدیلی و بسته بندی می توان تا حدودی رکود اقتصادی حاکم بر شهرستان را از بین برد.
زنگ هنرفقط نقاشی نیست
یک معلم خوش ذوق، در روستای لامیان تویسرکان با شعار زنگ هنرفقط نقاشی نیست، به دنبال آن است تا با روش های جدید آموزشی، زمینه را برای استعددیابی و پرورش خلاقانه ذهن دانش آموزان فراهم کند.
وقتی که قلب ها می زند در عطش روزه داری؛
طعم دل انگیز روزه داری برای روزه اولی ها، با صداقت و صمیت و به ویژه تلاوت قرآن کامشان را شیرین کرده، آرامش در لبخندهایشان موج می زند حتی با لبانی خشک و ترک برداشته و چه خوش است که می گویند این روزها، روزه اولی ها؛ بی ریاترین روزه داران هستند.
نان لواشی از جنس حلوا؛
شاطه حلوایی، سوغات 150 ساله تویسرکانی ها است، برخی آن را نان لواشی از جنس حلوا می نامند که با ترکیبی از جوانه گندم، عسل، گردو و بادام می تواند محصولی مغذی و ارزان قیمت برای روزه داران باشد و البته ظرفیت صادرات و ارزآوری آن را هم نباید فراموش کرد.
آنچه در شرکت دانش بنیان تویسرکان می گذرد
فاران شیمی را می توان جزء کارخانه های فعال تولید مواد مؤثره دارو و محصول نهایی دارویی دانست، این کارخانه به عنوان تنها تولید کننده محصول بوپرنورفین در کشور، این روزها به فکر طرح توسعه خود افتاده تا بتواند با ارتقاء کیفی و کمی تولید دارو، زمینه مناسبی برای صادرات داروهای مختلف به روسیه، کانادا و هند و در نهایت ارز آوری را فراهم سازد.
وحدتی نیاز است تا فردا؛ کاسه چه کنم چه کنم در دست نگیریم
مدیر کل میراث فرهنگی همدان تأکید دارد که پرونده جهانی شده مبل اشترمل را ارسال کرده و اما جهانی شدن دهکده مبل و منبت کشور، لااقل می تواند با ایجاد ظرفیت های مناسب گردشگری، فرصت های اشتغالزایی، کارآفرینی و رونق بخشیدن به اقتصاد تویسرکان، زمینه رهایی از رکود را برای مردمان این دیار فراهم سازد، حال وحدتی نیاز است تا فردا؛ کاسه چه کنم چه کنم در دست نگیریم.
یک استادکار حوزه منبت در تویسرکان از بیکار شدن عده بسیاری از منبت کاران این شهرستان، به دلیل ورود دستگاه سی.ان.سی از ایتالیا، چین و کره خبر داد و گفت: این دستگاه سبب نابودی هنردست هنرمندان و صنعت مبل و منبت تویسرکان شده و بدین دلیل خطر افزایش بیکاری و رکود اقتصادی بیشتری، جوانان ما را تهدید می کند.

صفحه‌ها