نمایش 1 - 10 از 1809
برای رفع معضل بیکاری آمده اند؛
در سال های اخیر با توجه به اوضاع و احوال نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم، بسیج سازندگی در زمینه های متعددی در راستای حمایت از تولید داخل و نیروهای انسانی جوان به میدان عمل آمده و با ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی در عرصه های صنایع تبدیلی، کارگاه های کوچک و و زود بازده و به ویژه حمایت از جوانان متبکر و کارآفرین راه را برای کاستن معضل بیکاری هموار کرده است.
چای نقل پهلو عجب صفایی دارد؛
نقل و نبات یکی از سوغاتی های شیرین دیار تویسرکان است که نقل پزها از وجود کارگاه های نقل پزی خود در منظر عموم برای جذب کننده گردشگران بهره گرفته اند، اما عدم بسته بندی مناسب و تبلیغات، همچنان آفتی برای سوغات این شهرستان محسوب می شود.
معرفی طلایه دار جوان اقتصاد مقاومتی در استان همدان؛
یک جوان تویسرکانی به دلیل فعالیت در پروژه های اقتصاد مقاومتی با رویکرد کارآفرینی در زمینه ایجاد نهالستان گردو، پرورش زنبور عسل و مرغ بومی به عنوان طلایه دار جوان اقتصاد مقاومتی در استان همدان معرفی شد.
احیای تویسرکان با توجه مسئولان ویژه رقم می خورد؛
تویسرکانی ها نشاط پایدار می خواهند، ایجاد فرصت شغلی، رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان و حوزه راه ها و در نهایت رفتن به سمت امیدبخشی ضرورتی برای مردم این دیار است و امید آن که مسئولانی که می گویند تویسرکان از گذشته بسیار طلب دارد، پاسخ های درخورشأنی برای مطالبات مردم داشته باشند تا مردم با مشاهده پیشرفت ها دلشاد شوند.
دلالانی که پیاز مرغوب را 250 هزارتومان هم نمی خرند!
کشاورز، از یک سو با حسرت نگاه به چندین و چند تن از پیازهایش می کند که در انبار سبزه زده و به فروش نرفته و آن سوی نگاهش هم به سیرهایی است که خریداری ندارد و آخرش هم می رسد به 40 تن سیب زمینی که تابستان سال جاری به دلیل عدم تدبیر مناسب مسئولان خراب و دور ریخته شد.
آیا بیش از صدها تاکسی دار سراسر کشور با مشکل بیمه مواجه هستند؟
چند سالی است، سازمان هدفمندی یارانه ها طبق دستورالعمل های خود، برای تاکسی داران جدید الورود متقاضی بیمه، یارانه ای پرداخت نمی کند و این روزها بیشتر از همیشه صدای تاکسی داران درآمده، چرا که با اندک درآمدشان، آن هم در شهرهای کوچک، توان پرداخت بیمه به صورت آزاد را ندارند.
اینجا از هر انگشتشان هنری می بارد؛
اینجا بانوان یک روستا با حصیر بافی با خوشه های گندم و به گفته خودشان معرق با ساقه گندم، برای خانواده هایشان درآمدزایی می کنند و اما در این میان چشم انتظار حمایت های مسئولان امر هستند تا دست دلالان واسطه های خریدار را از سرشان کوتاه کنند.
یک بانوی کارآفرین روستایی با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی همسر خود را در ساخت گلخانه و توسعه محصولات کشاورزیشان همراهی می کند و در این بین برای دو خانواده دیگر نیز اشتغال ایجاد کرده است.
تا نوروز نیامده سوغات تویسرکان را دریابید؛
شاطه حلوایی سوغات تویسرکان است که پس از 20 سال مجدد احیاء شده و با ثبت ملی شدن و توسعه کارگاه تولید آن در این روزها، نیاز به تبلیغات و حمایت مسئولان دارد تا زمینه ساز اشتغالزایی بیشتری در شهرستان شود.
بانوی کارآفرین روستایی که برای خود و 11 بانوی دیگر با کشت طلای سرخ شغل ایجاد کرده است، چنان از حال و هوا و آرامشی که از برداشت زعفران برایش ایجاد شده، سخن می گوید، که گویا در بهشت قدم برداشته است.

صفحه‌ها