نمایش 1 - 10 از 318
یادداشت/مهدی محمدی؛
در جهان درکی از این وجود ندارد که دونالد ترامپ چگونه رئیس‌جمهوری خواهد بود. شاید بی‌راه نباشد اگر بگوییم او خود نیز نمی‌داند در مسائل کلیدی چگونه رفتار خواهد کرد. به اصطلاح گفته می‌شود «دوران یادگیری» او طولانی خواهد بود.
یادداشت طراح لوگوی «ایستاده در غبار»
طراح لوگوی فیلم «ایستاده در غبار» در یادداشتی برای آتش‌نشانان قهرمانی نوشت که بی‌درنگ به قلب حادثه زدند تا جان آنهایی که در فاجعه آتش‌سوزی پلاسکو گرفتار آمده بودند، نجات دهند.
یادداشت/فرهاد نظریان سامانی
ماه‌های پایانی دولت یازدهم و تجسم یک دوره دیگر برای حضور در صحنه اجرایی و سیاسی کشور، کل تفکر و تصمیمات دولت را به خود متوجه ساخته است.
با وجود شعارهای همیشگی مدیران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در پیگیری مطالبات هنرمندان و حمايت از آنها، نه تنها اتفاق خاصی در اين حوزه رخ نداده که اين مجموعه حتی بخشی از وظایف سازمانی خود را نیز انجام نداده است.
دولت برای فرار از ضعف و بحران کارآمدی خود، به استراتژی «بهترین دفاع، حمله است» روی آورده است.
ضعف فرهنگ مطالعه در استان همدان به عنوان داعیه‌دار پایتخت تاریخ و تمدن ایران، زنگ خطر بزرگي است كه بايد مانع از استمرار آن شد.
در گذشته دست‌کم به مردم حسن خلق و مدارا نشان داده می‌شد اما در دولت کنونی مردم بی‌اهمیت‌ترین موجودات و خلایق هستند.
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در حالی به پایان رسید که رسانه ملی در پوشش این رویداد بین‌المللی، جشنواره را ندید و کمبود اعتبار جشنواره در این زمینه نیز دخیل بود.
فرشید گلمحمدی؛
جشنواره تئاتری که نام بین المللی را یدک می کشید و تنها شبیه به یک مهمانی دور همی چند روزه شبیه بود در همدان تمام شد، چرا که نه در مراسم افتتاحیه و نه اختتامیه مسئولان استانی برای آن تره خورد نکردند.
بيست و سومين جشنواره بين‌المللي تئاتر كودك و نوجوان در حالي در همدان برگزار مي‌شود كه اكثر كارشناسان اميدوارند در سال‌هاي آينده مديراني سكان اجرايي فرهنگ و هنر استان را به دست بگيرند كه بتوانند اهداف والاي جشنواره را محقق كنند.

صفحه‌ها