آخرین اخبار

پربیننده ها

23. دى 1395 - 13:49   |   کد مطلب: 26155
اینجا حتی در دورترین روستاها، همه اهالی اگر نمی توانند به عنوان مدافع حرم در سوریه وارد میدان شوند، با دستان خود برای کودکان و زنان سوری که زیر آتش داعشی های تکفیری ایستادگی می کنند، آجیل های مشکل گشا را بسته بندی کرده و دیگر کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به سوریه ارسال می کنند.

به گزارش خبرنگار رودآور، شب عید نوروز سال جاری بود که شهید شمسی پور یکی از مدافعان حرم که چند ماه بعد در عملیات تفحص شهدا در عراق به شهادت رسید در گفت و گویی با خبرنگار رودآور، از رنج کودکان بی پناه سوری حرف به میان آورد، آنجا که شهید شمسی پور روایتی دیگر از وضعیت اسفناک کودکان سوری بیان می کند و رزمندگان مقاومت را تنها امید کودکان جنگ‌زده می داند.

کودکان و زنان رنج دیده سوری بیش از چهار سال است، که آواره مطامع شیطانی و دنیاطلبی داعشی های دست پروده امریکا و اسرائیل شدند، اما همچنان ایستاده اند و زمانی که به آنان می رسی، با آن همه بی پناهی دو انگشت دستان خود را به نشانه پیروزی بالا می گیرند، به غیرت نداشته و بر باد رفته آل سعود طعنه می زنند و کوبنده «اللهم احفظ خامنه ای» می گویند.

و این روزها زنان و مردان ایرانی در جای جای کشورمان حتی در دورترین نقاط روستایی اگر نمی توانند مدافع حرم شوند با جمع آوری نذرهای خود برای کودکان و زنان بی پناه سوری ادای تکلیف می کنند.

کودکانی مظلوم سوری که به گفته شهید شمسی پور صبح، ظهر، عصر و یا حتی شب ها در بیابان و خانه های ویران شهر، در تاریکی شب به سمت خودروهای در حال حرکت شتابان می دوند و تنها طلب آب و غذا می کنند.

در این باره «حسین سوری» جانشین فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: در راستای کمک به جبهه مقاومت در سال جاری سپاه ناحیه تویسرکان در مجموع مبلغ 76 میلیون تومان کمک های غیر نقدی و غیر نقدی جمع آوری و به سوریه ارسال کرده است.

وی اظهار کرد: تمامی این کمک ها به صورت داوطلبانه و به همت حوزه ها و پایگاه های مقاومت جمع آوری می شوند.

و اما اهالی روستای باباپیر تویسرکان به همت پایگاه مقاومت خواهران این روستا آجیل مشکل گشا خریداری و با دست های خودشان بسته بندی می کنند و با هر بسته بندی دستان دعای خود را برای آزادسازی سوریه از چنگال داعشی های تکفیری، این مزدوران غرب و به ویژه امریکایی ها بالا می برند.

و بختیاری مسئول پایگاه مقاومت خواهران روستا از جمع آوری بیش از یک میلیون تومان کمک نقدی و در حدود چهار میلیون کمک غیر نقدی برای کمک به جبهه مقاومت خبر می دهد.

او تصریح کرد: که این کمک ها در طول دو ماه این کمک ها جمع آوری شده است، لباس های بچگانه، آجیل، کت و شلوار، کفش و مانتو برخی از این اقلام هستند

بختیاری می افزاید: گرچه من نمی توانم در سوریه باشم و به عنوان مدافع حریم آل الله در آن جا به دفاع از مظلومان معاصر به پا خیزم اما این جا زمانی که اهالی را گرد هم جمع می کنیم و آنان گردوها و آجیل ها را بسته می کنند کمی دلم آرام می گیرد.

او از احساس همدری با زنان ستمدیده و رنج دیده سوریه می گوید و امیدوار است که به زودی کودکان و زنان بی پناه سوری در آغوش خانواده های خود پیروزمندانه به آینده خود نگاه کنند و پیش بروند.

 

فاطمه زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه‌ها

درود بر بسيج خصوصا بسيج خواهران .

دیدگاه شما

کانال تلگرام رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش