آخرین اخبار

پربیننده ها

5. خرداد 1397 - 7:25   |   کد مطلب: 28598
همراه با خیران و بسیج سازندگی به صدای محرومان در آستانه ماه رمضان گوش دهیم؛
سفره های محرومان را هم دریابید/ گره وصل نوای ملکوتی دعای رمضان را، با کمک به نیازمندان رنگین کنید
یادمان باشد در این روزها خانواده های محرومی را می بینیم که در ماه رمضان نگران از تهیه غذا برای افطار و سحر خود هستند، نمی دانند سفره های کوچک شده خود را در خانه های محقرشان چگونه پهن کنند تا جلوی فرزندان خود سرشکسته نمانند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ این روزها همه خود را برای ماه مبارک رمضان آماده می کنند و برخی جوانان هم دوشادوش بزرگترهای خود دست به غبارروبی مساجد برای استقبال از ماه مبارک رمضان زده اند.یکی، فرش می شوید و دیگر دیوارها را دستمان می کشد، آن یکی مهرها، قرآن ها و مفتیح الجنان را قفسه های مخصوص خود مرتب می کند و همراهش هم چادرهای نماز را برای شستن به خانه می برد.

کم کم همه خود را برای شنیدن دعای افطار و سحر و نواهای ملکوتی آماده می کنند و اما در این میان اگر گوشمان را تیزتر کنیم، صدای خسته محرومان و نیازمندان جامعه را هم می شنویم، که روزه برایشان سهل تر از همیشه است.

نیازمندانی که شاید در یک ماه رمضان افطار خود را با نان خشک و آب باز می کنند و گاهی افطار و سحرشان یکی می شود و گاهی دیگر سهمی از افطاری خود را برای سحر نگهداری می کنند، اینان ولی نعمتان نظام هستند و ذخایر اصلی انقلاب، اما گویا کسی نمی آید از اینان به نام ذخایر انقلاب یاد کنند.

گرسنگی و تشنگی برایشان عادی شده است، سفره های افطاریشان کمی آب، شاید هم کمی پنیر و سبزی، آن هم اگر باشد، بیکاری و فقر سرپرست خانواده امانشان را بریده است، دست بر شکم های خالی می گذارند و لبانشان خشکیده تر از همیشه می شود گاهی از سحری نخوردن و گاهی از خجالت از روی مهمان که چیزی ندارند تا برای افطاری برایش آماده سازند.

اما در این میان هستند عده ای که خیرانه پا به میدان گذاشتند تا لااقل برای ماه رمضان هم شده، خانواده ای بی افطار نماند و بسیج سازندگی تویسرکان هم همگان با خیران در محرومت زدایی گام هایی برداشته است و این روزها سعی در جمع آوری کمک خیران در راستای تهیه و توزیع سبد کالا در آستانه ماه میهمانی خدا در بین محرومان دارد تا دل های آنان را شاد کند.

با توجه به اینکه محرومان بسیاری در سطح شهرستان تویسرکان شناسایی شده اند خیران می توانند با در اختیار قرار دادن هر آنچه در توان دارند و با همکاری بسیج سازندگی شهرستان دست محرومان را بگیرند تا سفره های افطاری نیازمندان هم رنگین شود.

خیران می توانند با شماره تماس بسیج سازندگی تویسرکان 08134923366 و یا مدیریت سایت خبری رودآور 09377955309 تماس حاصل نمایند.

به گزارش خبرنگار رودآور، یادمان باشد در این روزها خانواده های محرومی را می بینیم که نگران از تهیه غذا برای افطار و سحر خود هستند، نمی دانند سفره های کوچک شده خود را در خانه های محقرشان چگونه پهن کنند تا جلوی فرزندان خود سرکشته نمانند و سرپرست خانواده ای که کارگر است هم نمی داند چگونه بی غذا سحری را سپری کند که انرژی یک روز کارگری در زمین های کشاورزی و یا ساختمان سازی را هم داشته باشد.

به امید آن که هر خیری که می تواند حتی شده یک افطار یک خانواده مستمند را متقبل شود و در حمایت از محرومان جامعه قدمی بردارد، چرا که این امر مهم یعنی کمک به نیازمندان نیز در دین مبین اسلام بارها و بارها به آن اشاره شده است.

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان