آخرین اخبار

پربیننده ها

25. شهريور 1399 - 6:00   |   کد مطلب: 35002
دستاوردهای انقلاب اسلامی در جای جای میهن عزیزمان بر کسی پوشیده نیست، دستاوردهای عظیم و رسیدن به خودکفایی در حوزه های مختلف حتی با وجود تحریم های همه جانبه دشمنان نظام، به ویژه در عرصه دارویی آن هم در یک شهرستان کوچک، خود گواه عظمت انقلاب و هویت این انقلاب در استقلال و آزادی کشورمان است.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ در این سال ها تحریم های همه جانبه دشمن حتی در زمینه دارویی نیز اوج گرفت تا با این گونه تحریم ها دنیا متوجه شود که استکبار جهانی و در رأس آن امریکای جنایتکار حتی به بیماران هم رحم نمی کند.

* انقلابی گیری؛ یعنی دست درازی در برابر بیگانگان ممنوع

مدعیان دروغین حقوق بشر می خواستند درب های کشورهای دنیا را به روی ما ببندند تا با دنیا تعامل نداشته باشیم و در محاصره اقتصادی و به ویژه با فشار تحریم دارویی بر ملت همیشه سرافراز و آزاده ایران اسلامی، نظام مردمی ما از در سر تسلیم وارد شود و آن موقع به اصطلاح خودشان نان شب ما را به دست دراز کردن به ما بدهند.
اما جوانان غیور این سرزمین بودند که از فرصت تحریم ها برای خودسازی و استقلال در زمینه های گوناگون بهره گرفتند و یا علی گویان دست بر زانو گذاشته و برخاستند تا به همه نشان دهند که هیچ ایرانی وطن پرست و میهن دوستی دست نیاز به سمت بیگانگان دراز نمی کند، تا جایی که حتی این روزها در چهل سالگی انقلاب در شهرستان کوچکی همچون تویسرکان با 103 هزار نفر جمعیت داروهایی کم نظیر در کشور تولید می شود و همگان این شهرستان را به عنوان قطب داروی غرب کشور می شناسند.

* انقلاب به همه مردم و همه مسائل کشور هویت بخشید

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به طور عمده شرکت های مهم دارویی و بسیاری دیگر از حوزه ها در پایتخت و نهایت در کلان شهرها متمرکز بود، اما انقلاب به همه مردم و همه مسائل آنان هویت بخشید و تمرکززدایی برای پیشرفت همه جانبه رقم خورد تا در استان های مختلف و شهرستان های دوردست نسبت به مرکز کشور هم شاهد راه اندازی کارخانه های بسیاری باشیم.

گرچه تویسرکان به دلیل برخوردرای از باغات گردو به پایتخت طلای سبز کشور معروف است، اما بدون تردید در سال های اخیر آوازه داروهای تولیدی اش هم به مناطق مختلف کشور و حتی جهان رسیده است.
در حال حاضر این شهرستان با وجود سه کارخانه تولید دارو به نام های "فاران شیمی"، "هکمتان دارو" و " تدبیر دارو و سلامت" توانسته به زیبایی گوشه ای از بیرق خودکفایی در حوزه دارویی را در دست بگیرد و با قطع وابستگی کشورمان دربرخی از داروهای حساس و خاص حرف های بسیار برای گفتن داشته باشد.

* تلفیق علم نخبگان علمی و سرمایه سرمایه گذاران در خدمت به مردم 

در این سه شرکت، نخبگان علمی و سرمایه گذاران بی ادعا و دلسوز پا به میدان گذاشتند تا نه تنها با ایجاد کارخانه های مربوطه از مهاجرت جوانان این شهر برای کاریابی به کلان شهرها بکاهند بلکه تحریم های دارویی را هم پس بزنند و خود در جایگاه عزت و افتخار قرار بگیرند.
سابق بر این با وجود بودن دانشکده داروسازی در استان، شرکت های داروسازی آنچنان که باید نبود تا فعالیت های خود را انجام دهند اما این سه شرکت دارویی در تویسرکان مسیر رو به پیشرفت را برای جوانان این مرز و بوم روشن ساخته اند.
بی تردید  توجه به تولید داخل و کارآفرینی می تواند علاج پای لنگ اقتصاد شهرستان، استان و حتی کشور شود چرا که تنها در شرکت همکتان دارو سالانه شاهد تولید 20 میلیون عدد بطری شربت، بیش از یک میلیارد عدد قرص و 500 میلیون کپسول هستیم و از این حیث نه تنها پاسخگوی بیمارن در داخل کشور شده ایم بلکه با تولید انبوه محصولات متنوع دارویی به سمت و سوی ارزآوری هم پیش رفته ایم.

*ارزی آوری در پس زدن تحریم های دارویی 
از طرفی تبلیغات گسترده مکمل های دارویی خارجی به ویژه در فضای مجازی و شبکه های مختلف ماهواره ای برخی جوانان را به سمت مصرف مکمل های ورزشی خارجی نامناسب برده است و متأسفانه گرفتار عوارض شدید آن ها و حتی مرگ شده اند، این در حالی است که استان همدان را به عنوان قطب تولید داروهای گیاهی می شناسند و اما راه حل یکی از شرکت های دارویی در تویسرکان رفتن به سمت تولید مکمل های ورزشی با بهره مندی از گیاهان دارویی و بدون ضرر و زیان برای جسم است که خود موفقیتی بی نظیر در این عرصه به شمار می رود.
شرکت های دارویی در تویسرکان هم در زمان تحویل مواد اولیه و هم در تمامی مراحل از آزمایشگاه های مهجز در راستای بررسی دارویی با کیفیت مناسب و برتر از داروهای خارجی بهره مند می شوند.

*یک شهرستان کوچک، که قطب داروی کشور شد حتی با وجود تحریم ها

در این باره «محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، با تأکید بر اینکه این شهرستان ظرفیت های بسیاری در حوزه تولید دارو دارد، گفت: می توان با حمایت همه جانبه از این شرکت های دارویی مسیر رونق اقتصادی را به خوبی ترسیم کرد.
وی اظهار کرد: ایجاد فرصت های شغلی، تقویت و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و توجه به روحیه خودباروی جوانان همه و همه موجب شده تا این سه شرکت دارویی در کنار یکدیگر موفقیت های بسزایی در چهل سالگی انقلاب برای تویسرکان رقم بزنند.

نماینده مردم تویسرکان با بیان اینکه چنین موفقیت هایی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در رسیدن به خودکفایی با وجود تحریم های دشمنان نظام است، افزود: مردم ایران زمین و به ویژه تویسرکانی ها لایق بهترین ها هستند و به طور قطع می توان با راه اندازی خطوط جدید تولید دیگر در این کارخانه ها، کم کم رخت بیکاری را از تن تعدادی از جوانانش بیرون آورد.

*برخی تولیدات دارویی تویسرکان حتی تا 80 درصد نیاز کشور را هم رفع می کند

مفتح با اشاره به اینکه تویسرکان تنها تولید کننده محصول بوپرنورفین کشور است، تصریح کرد: متناسب با هر شرکت و فعالیت های تعریف شده اش سالانه مقدار قابل توجهی از داروهای ترک اعتیاد،آتی هیستامین‌ها، انواع سوسپانیون‌ها، کپسول‌ها و شربت های مکمل، داروهای مؤثر در بهبود دستگاه گوارش، داروهای موثر در کنترل چربی خون و قند خون و انواع پلت‌های دارویی تولید می شود.
وی عنوان کرد: کارخانه داروسازی فاران شیمی در برخی تولیدات دارویی حتی تا 80 درصد نیاز کشور را هم رفع می کند.

*تعبیر دیگری از استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به دست نسل های چهارم و پنجم انقلاب
به گزارش خبرنگار رودآور؛ فعالیت های موفق آمیز جوانان ما در عرصه خودکفایی دارویی و قطع دست بیگانگان در این زمینه حتی با وجود تحریم های بسیار، دستاورد عظیمی به برکت انقلاب اسلامی است که حتی دشمنان نظام هم بر آن اذعان دارند، امید آن که هر روز بیش از پیش شاهد موفقیت های جوانان عزیز این مرز و بوم در راستای پاسداری از ارزش ها و آرمان های اصیل اسلامی و انقلابی که همان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است، باشیم.
زنگنه 
انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان