آخرین اخبار

پربیننده ها

5. فروردين 1399 - 0:58   |   کد مطلب: 37941
روزگار کرونایی گرچه طاقت همه را برده است، اما این بانوان بسیجی هستند که برای خدمت رسانی به عنوان جهادگران عرصه سلامت به میدان آمده اند و در تویسرکان روزانه پنج هزار ماسک تولید می کنند، آنان حتی در روزهای گذشته 70 گان تهیه و در اختیار بیمارستان این شهرستان قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ زنان در تمامی صحنه های انقلاب حضوری پررنگ و اثرگذار داشته و دارند، روزگاری گردهم جمع می شدند و برای رزمندگان شال، کلاه، بلوز و انواع مواد غذایی تهیه می کردند و این روزها در روزگار کرونایی هم این زنان هستند که پا به پای مردان به میدان عمل آمده اند.برخی به عنوان مدافعان سلامت در بیمارستان ها و اورژانس ها همچون دکترها، پرستارها و یا بهیارها فعالیت می کنند و برخی دیگر در کارگاه های متعدد تولیدی از جمله کارگاه تولید ماسک فعالیت دارند.

و اما اینجا در تویسرکان حضور پررنگ بسیج جامعه زنان برای تولید ماسک قابل توجه است.

*همدلی؛ رمز عاشقی جهادگران سلامت برای خدمت رسانی به مردم

در این باره «مرضیه نانکلی» فرمانده بسیج جامعه زنان تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، از تلاش این قشر از بسیج به همراه بسیج طلاب و بسیج فرهنگیان برای تولید ماسک خبر داد و گفت: کمک به هم نوع و خدمت رسانی به آحاد مردم یکی از اولویت های بسیج در همه زمینه ها محسوب می شود و همدلی، رمز عاشقی این جهادگران است.

وی اظهار کرد: در روزگار کرونایی هم بسیجیان تویسرکانی دست از تلاش و کوشش برنداشته و به تولید ماسک برای همشهریان خود اقدام کرده اند.

*تولید 70 گان و روزانه 5 هزار ماسک توسط بانوان بسیجی در تویسرکان

فرمانده بسیج جامعه زنان تویسرکان از تولید روزانه بین چهار تا پنج هزار ماسک در  یک کارگاه تولیدی در روستای کرزان خبر داد و افزود: در این کارگاه به طور ماینگین روزانه 15 بسیجی در قالب گروه های جهادی فعالیت می کنند.

نانکلی تصریح کرد: بانوان بسیجی که تمایل دارند در این کار خداپسندانه برای روزهای آتی حضور داشته باشند می توانند با شماره تلفن های 34938221 و یا 34938027 تماس بگیرند تا پس از هماهنگی های لازم از آنان نیز برای تهیه ماسک کمک بگیریم.

وی همچنین عنوان کرد: پایگاه بسیج خواهران در شهر سرکان نیز در روزهای گذشته در حدود 70 گان و هفت پک 9 تیکه ای به عنوان تجهیزات حفاظت فردی برای بیمارستان تویسرکان تولید و در اختیار آنان قرار داده است.
فرمانده بسیج جامعه زنان تویسرکان ادامه داد: همچنین 100 پک بهداشتی توسط پایگاه باب الحوائج از حوزه شهیده سمیه(س) تهیه شد که در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

*رعایت نکات بهداشتی برای تهیه ماسک 

«فاطمه حصارپرور» متخصص بیناسنجی به همراه همسرش مسئول کارگاه تولیدی ماسک در روستای کرزان است، وی در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: تمامی نکات بهداشتی برای تهیه و تولید ماسک در این کارگاه رعایت شده و حتی آستین هایی نیز جدا دوخته شده و در اختیار بانوان بسیجی قرار می گیرد و آنان با ماسک و دستکش به طور کامل بهداشتی ماسک ها را تولید می کنند.

وی با بیان اینکه روزانه چندین مرتبه چرخ خیاطی ها و میزها ضدعفونی می شوند، اظهار کرد: ماسک های تولید شده در این کارگاه به صورت سه لایه و قابل شستشو است، به گونه ای که هر مصرف کننده می تواند تا چندین مرتبه از آن استفاده کند و با شستشو با آب گرم و صابون و بعد اتو، مجدد از آن استفاده کند.

حصارپرور افزود: ماسک های تولید شده در این کارگاه برای توزیع متمرکز به اداره صنعت و معدن تویسرکان تحویل داده می شود تا آنان مطابق با اولویت ها در اختیار مردم قرار دهند.

به گزارش رودآور؛ روزگار کرونایی گرچه سخت می گذرد اما این روزها هم می گذرد و آنچه در دل ها باقی می ماند همدلی های ایجاد شده بین آحاد مردم برای خدمت رسانی به همدیگر پس از ریشه کن شدن کرونا است.
زنگنه 

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 
ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان