آخرین اخبار

پربیننده ها

4. اسفند 1399 - 6:42   |   کد مطلب: 39521
با توجه به وضعیت نارنجی تویسرکان و مصوبه ستاد کرونای کشور و شهرستان در خصوص اعمال محدودیت‌های کرونایی با هدف کاهش آمار ابتلا و مرگ‌ و میر کرونایی تمامی فعالیت‌های ورزشی و آموزشی در اماکن خصوصی و دولتی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ با وجود آن که بیش از یک سال از اعلام شیوع یک بیماری خطرناک به نام کرونا در کشور و به تبع آن در تویسرکان می گذرد، اما آن چنان که باید و شاید پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا در این شهرستان اجرایی نمی شود.
*عادی انگاری درخصوص شیوع کرونا از سوی برخی مسئولان! گاهی رخ داده که تعدادی از خود متولیان امر با عادی انگاری، ساده انگاری و در نهایت عدم رعایت حداقل های شیوه نامه های بهداشتی به مصوبات این ستاد پشت پا می زنند و گاهی دیگر برخی از مردم با برگزاری مجالس عروسی و عزا به کرونا سلام می دهند و سلامت خانواده خودشان را کیش و مات می کنند.
*نمی دانیم چرا برخی حداقل های پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند!
در این باره احمد قلخانباز مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، با ابراز تاسف از اینکه برخی همچنان با وجود تاکیدات بسیار نه از ماسک استفاده می کنند و نه اهتمام به رعایت فاصله گذاری اجتماعی دارند، گفت: با وجود آنکه مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای حفظ سلامت مردم است، نمی دانیم که چرا برخی در رعایت دستورالعمل ها کوتاهی می کنند.
وی اظهار کرد: اگر شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود، با توجه پراکندگی ویروس کرونای انگلیسی در کشور بعید نیست این ویروس منحوس در موج چهارم در تویسرکان هم شیوع یابد و خطرات جانی بسیاری را بر جامعه تحمیل کند‌.
مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت تویسرکان با اعلام اینکه در حال حاضر وضعیت کرونای شهرستان نارنجی است، افزود: با توجه به این وضعیت و مصوبه ستاد کرونای کشور و شهرستان در خصوص اعمال محدودیت‌های کرونایی با هدف کاهش آمار ابتلا و مرگ‌ و میر کرونایی تمامی فعالیت‌های ورزشی و آموزشی در اماکن خصوصی و دولتی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.
*در مبارزه با کرونا ضعف مدیریتی باید حذف شود
به گزارش رودآور؛ برای نابودی کرونا نه غفلت جایز است نه عادی انگاری، چرا که کوچکترین ساده انگاری یعنی به خطر افتادن سلامت خود و عزیزمان. در مواجه و مبارزه با کرونا باید ضعف مدیریتی حذف شود. امید آن که تا ریشه کنی کرونا هم مسئولان متولی به ویژه فرماندار تویسرکان به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اهتمام بیشتری بر نظارت ها و اجرای مصوبات و پروتکل های بهداشتی داشته باشند و هم آحاد مردم در رعایت این شیوه نامه ها کوتاهی نکنند.

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه‌ها

واقعا برای مسولین شهر متاسفم خسته نباشید ماشاالله هر ریسی 10 تا معاون داره حقوق بالا ولی کار قضاوت به خود مردم

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان