آخرین اخبار

5. بهمن 1401 - 21:21   |   کد مطلب: 40663
فرماندار تویسرکان گفت: با پیگیری ها و صحبت های انجام شده با وزیر علوم هم از سوی نماینده مردم شهرستان و هم از سوی استاندار، این نوید را به همشهریان می دهیم که؛ نه رییس دانشکده فنی و نه رییس دانشگاه بوعلی حق تغییر در هیچ بخشی را ندارند و سهمیه پذیرش این دانشکده همچنان به قوت خود برای دانشجویان دختر و پسر پا بر جای می ماند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ امروز تعدادی از دانشجویان و تعدادی از همشهریان فهمیم تویسرکانی گلایه های خود از عملکرد مدیریت دانشکده فنی را با خبرنگار رودآور در میان گذاشتند، این که گویا دست های پشت پرده به دنبال تغییرات در نحوه پذیرش و یا کاهش تعداد دانشجویان این دانشکده در سهمیه اعلامی در دفترچه کنکور هستند، موضوعی که خواه ناخواه و خواسته و ناخواسته به تدریج زمینه ساز کاهش تعداد دانشجویان و تعطیلی این مرکز آموزشی در آینده ای نزدیک می شود.
همه خوب می دانند که یکی از معیارهای توسعه شهری افزایش مراکز آموزشی و علمی است و بهتر است مدیریت دانشکده فنی اگر با مشکلی روبرو شده، به جای پاک کردن صورت مسئله، فکر خود را متمرکز و معطوف به جذب دانشجویان بومی کند تا بدین ترتیب در شرایط نامناسب اقتصادی هم دانشجویان دختر و هم دانشجویان پسر همین شهرستان که بومی محسوب می شوند بتوانند بهتر و راحتتر جذب دانشکده شهر خود شوند تا از هزینه کردهای اضافه رفت و آمد به شهرهای دیگر جلوگیری شود.
در این باره «حسین افشاری» فرماندار تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ عنوان کرد: این که گفته شده برخی می خواهند محل تحصیل تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی شهرستان را به دانشگاه بوعلی همدان انتقال دهند و یا به دنبال تغییر در نحوه سهمیه اعلامی در دفترچه کنکور هستند، متأسفانه صحت دارد و اما با پیگیری های انجام شده خوشبختانه این اقدام منتفی شده است.
وی با بیان اینکه هم مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس و هم بنده به جد و در اسرع وقت موضوع را بررسی و پیگیر شدیم، تأکید کرد: با پیگیری های انجام شده نماینده شهرستان با زلفی گل وزیر علوم که روزگاری خود سمت ریاست دانشگاه بوعلی همدان را بر عهده داشته از حفظ تمامیت و جایگاه دانشکده فنی قاطعانه حمایت شده است.
فرماندار تویسرکان افزود: بنابراین نه رییس دانشکده فنی و نه رییس دانشگاه بوعلی حق تغییر در هیچ بخش دانشکده فنی را ندارند و سهمیه پذیرش این دانشکده همچنان به قوت خود چه برای دانشجویان دختر و چه برای دانشجویان پسر پا بر جای می ماند.
به گزارش رودآور؛ خبرنگار این مجموعه خبری به زودی مصاحبه ای نیز با رییس دانشکده فنی انجام داده و برای شفاف سازی بیشتر و تنویر افکار عمومی در خروجی سایت منتشر می کند.رسیده بود بلایی به خیر گذشت!
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه‌ها

تشکر ویژه از سرکار خانم فاطمه زنگنه وفرماندر تویسرکان ولی جای بسی تاسف است که دانشگاه فنی تویسرکان نیمه تمام مانده و حالا باید تعطیل شود بنده فکر کنم فعالیت دزدان با کمبودامکانات از مسولان تویسرکان با تمام امکانات بیشتر است
آیا آقای فرماندار و نماینده شان فرزندشان در این دانشکده درس می خواندن باز هم مخالف تغییرات در دانشکده بودند؟ دانشکده ای که بدون هیج امکاناتی راه اندازی شده و دانشجویان این دانشکده به امید یک دانشگاه دولتی به این دانشکده اومده اند. اما نه امکاناتی وجود دارد و نه کیفیت آموزشی. آقای فرماندار برای یک بار هم شده لیست اساتید رشته کامپیوتر این دانشکده را مطالعه کنند و ببینند اگر فرزند خود ایشان در این دانشکده تحصیل می کرد راضی به وضع موجود بودند؟ گرچه بعید است که شما این نظر را منتشر کنید. چون وضعیت شما هم معلوم است.
با سلام خیلی خنده دار نیست که صورت مسیله را پاک کنیم؟ بگوییم امکانات نیست دانشگاه تعطیل شود؟ آیا اگر مدیر کاربلد باشد نباید به دنبال آن برود تا از وزیر هم که شده امکانات را تهی کند؟ ضعف مدیر آن است که نمی تواند امکانات فراهم کند.مدیر لایق قطعا به دنبال حل مشکل می رود نه تعطیل کردن دانشکده. اگر داشنکده تعطیل شود تویسرکان هر روز بیش از پیش به عقب باز می گردد. باید به جای پاک کردن صورت مسیله، آن را حل کنیم.چه بسیار بانوانی در این شهرستان هستند که تمایل دارند در دانشگاه نزدیک به محل زندگی خود تحصیل کنند.پس بهتر است کسی که این دانشگاه را دوست ندرد از اول آن را انتخاب نکند تا راه برای دانشجویان بومی بیشتر باز شود.

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان