آخرین اخبار

پربیننده ها

24. آبان 1396 - 7:24   |   کد مطلب: 31526
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیمارستان‌های استان همدان از ساعات اولیه وقوع زلزله در حال حمایت، پشتیبانی و پذیرش مصدومان زلزله کرمانشاه است.

به گزارش رودآور به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، رشید حیدری در سمینار آموزش و پیشگیری از ابتلا به بیمارهای کلیوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت هموطنانمان بر اثر زلزله اظهار داشت: استان همدان از ساعات اولیه وقوع زلزله در حال حمایت، پشتیبانی و پذیرش مصدومان زلزله کرمانشاه است.

وی با اشاره به اینکه ایران جز کشور حادثه‌خیز دنیا‌ست، افزود: در کشور ما به طور متوسط سالانه حوادث طبیعی رخ می‌دهد و از دیگر اتفاقاتی که کشور ما بسیار با آن درگیر است حوادث ترافیکی است.

حیدری مقدم با بیان اینکه در 10 سال اخیر 320 هزار نفر در سطح کشور بر اثر سوانح ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند، عنوان کرد: در این مدت 2 میلیون 200 هزار نفر بر اثر سوانح ترافیکی مصدوم شده‌اند.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر اینکه درد و آسیب‌هایی که توسط سوانح رانندگی بر افراد تحمیل می‌شود ممکن است چند برابر آسیب هایی زلزله باشد، تصریح کرد: در سال به طور میانگین فوتی‌های حوادث ترافیکی 25 برابر کشته شدگان زلزله است.

حیدری مقدم با اشاره به اینکه از مشکلات کشور دغدغه برای مشکلات فرهنگی است، گفت: وضعیت امرار و معاش تمامی مردم ایران نسبت به پنج سال قبل تغییرات مثبتی کرده و بهبود یافته است اما در شکرگذاری و قناعت مردم تغییری ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه امروزه والدین در مسایل تربیتی تبدیل به عابربانک شده اند، گفت:والدین امروزه با خانواده و فرزندان رابطه عاطفی ندارند که از طرفی نیز رسانه‌های مجازی افراد خانواده را روز به روز از یکدیگر دورتر می‌کند.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر اینکه دیدگاه ما نسبت به سلامت، توسعه، فرهنگ و مسائل اجتماعی باید نگاهی آکادمیک و علمی باشد، ابراز کرد:باید به اجبار به سمتی حرکت کنیم که تصدیگری دولت بر حاکمیت کمتر شود.

حیدری مقدم با اشاره به اینکه در 62 کشور جهان میانگین تصدیگری دولت بین 25 تا 30 درصد است، بیان کرد: در این کشورها 70 درصد از حاکمیت در دست بخش خصوصی و یا تشکل‌ها است اما در ایران تصدیگری دولت بر تمامی ارکان حاکمیت بیمارگونه است.

وی با بیان اینکه باید به سمتی حرکت کنیم که سرنوشت و منابع ملت را به افراد کاردان بسپاریم، اظهار داشت: این امر با توسعه تشکل‌های مردمی محقق می‌شود.

انتهای پیام/‌

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه