آخرین اخبار

پربیننده ها

23. بهمن 1396 - 9:00   |   کد مطلب: 32857
واکنش همسر شهید مدافع حرم به نگاه اپوزیسیونی برخی به فیلم حاتمی کیا؛
تحمل برخی کارهای فرهنگی برای عده ای سنگین است و به آنان برمی خورد
همسر یکی از شهدای مدافع حرم گفت: متأسفانه در اوضاع و احوال جامعه ما زمانی که کار فرهنگی برای شهیدا انجام می شود از یک سو شاهد هستیم که تحملش برای برخی دشوار است، اما در مسیر انجام کار فرهنگی به طور حتم هر عملی به عده ای بر می خورد و تحمل کردن واقعیت ها برایشان سنگین است چرا که نمی خواهند واقعیت ها را ببیند، حالا کارگردانی می آید و فیلمی می سازد و باز به برخی برمی خورد.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ شامگاه روز گذشته جشنواره فیلم فجر با برگزاری آئین اختتامیه به کار خود پایان داد و سیمرغ بلورین این جشنواره در رشته‌های مختلف اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی دو سیمرغ بلورین اهداء شد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام و به بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب اهداء شد.

حاتمی کیا در جمع همه حاضران گفت:

«من فیلمساز وابسته‌ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن می‌آیم و می‌روم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از سازمان اوج که واقعا سربازان گمنام هستند. افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از سبکه سه شکایت به خدا می‌برم.

حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای «به وقت شام» گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است. من افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ام و افتخار می‌کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»

او افزود: «افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از سبکه سه شکایت به خدا می‌برم. حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای به وقت شام گریه کردم اما ااف بر کسانی که می‌گویند این فیلم کمدی است. افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ ام و افتخار می‌ کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»

حاتمی کیا همچنین گفت: «من اعتراض مي كنم به تلويزيون. من از مسئولان شبكه ٣ و ٢ شكايتم را به خدا مى برم. اين لجبازي و نگاه زشت را به خدا شكايت مى برم.»

درباره گلایه مندی حاتمی کیا و نگاه اپوزیسیون برخی به فیلم های او به گفت و گو با همسر شهید مدافع حرم «محسن فانوسی» نشستیم.

 دفاع از اعتقاداشان برای برخی شده مثل یک بازیچه شده! 

«سمیرا حمیدی‌نامدار» گفت: به نظر می رسد موضوع مدافعان حرم در جامعه برای یک عده از مسئولان گرفته تا مردم عادی هنوز به درستی تبیین نشده است، رفتن مدافعان حرم برای دفاع از اعتقاداتشان شده مثل یک بازیچه ای که که گویا یک عده جوان با زندگی خود بازی می کنند؟ و این گونه تصور می کنند! آیا مگر چنین چیزی امکان دارد؟

وی اظهار کرد:  حالا کارگردانی از آن همه شجاعت و رشادت ها فیلمی تهیه می کند، برخی می آیند و انتقاد می کنند و برخی دیگر تنها احساس ترحم نسبت به شهدای مافع حرم به آنان دست می دهد.

همسر شهید فانوسی افزود: برای خانواده شهدای مدافع شاید رسیدگی هایی باشد، اما آیا آن جایگاهی که یک پدر و یا یک همسر می تواند برای خانواده اش داشته باشد باز می گردد؟ شهادت شهدای مدافع حرم به مراتب به گونه ای دیگر نسبت به شهدای جنگ تحمیلی است، این شهدا در خارج از کشور برای جلوگیری از فاجعه ای که می توانست در داخل کشور رخ دهد رفتند و شجاعانه مبارزه کردند و همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند اجرشان به اندازه اجر دو شهید است.

اگر شهدای مدافع حرف نبودند، معلوم نبود سرنوشت ما چگونه ختم می شد

حمیدی نامدار تصریح کرد: شهدای مدافع حرم در عمل حفاظت از دین و اعتقاداشان را نشان دادند ولی یک عده باور ندارند که اگر این شهدا نمی رفتند و دفاع نمی کردند نه تنها ایران اسلامی بلکه بسیاری دیگر از کشورها دستخوش جنگی می شد که معلوم نبود سرنوشتش چه می شود.

تحمل برخی کارهای فرهنگی برای عده ای دشوار و سنگین است و به آنان برمی خورد

وی عنوان کرد: متأسفانه در اوضاع و احوال جامعه ما زمانی که کار فرهنگی برای شهیدا انجام می شود از یک سو شاهد هستیم که تحملش برای برخی دشوار است، اما در مسیر انجام کار فرهنگی به طور حتم هر عملی به عده ای بر می خورد و تحمل کردن واقعیت ها برایشان سنگین است چرا که نمی خواهند واقعیت ها را ببیند، حالا کارگردانی می آید و فیلمی می سازد و باز به برخی برمی خورد.

همسر شهید فانوسی ادامه داد: کار فرهنگی اجر و جهادش بالاتر از جهادی است که شهدا می جنگند، اما باید برای شهدا رفتاری زینب گونه داشته باشیم، اقدام حضرت زینب(س) در گودال قتلگاه و رسالت زینبی اش بر کسی پوشیده نیست، گرچه من نیز بارها پس از شهادت همسرم حرف ها شنیده ام، اما باید گفت هیچ گاه خون شهدا پیایمان نمی شود.

زنگنه 

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه