آخرین اخبار

پربیننده ها

12. تير 1397 - 7:31   |   کد مطلب: 34171
یک مقام مسئول با صدور دستورالعملی خطاب به دستگاههای دولتی، نحوه مکاتبه با دفتر رییس جمهور را تشریح و تاکید کرده است نامه نگاری ها باید با فونت نازنین و رعایت سایر مفاد این بخشنامه صورت بگیرد.

به گزارش رودآور به نقل از مشرق؛ بر اساس این دستور که از سوی معاون هماهنگی پیگیری های ویژه خدمات مدیریت دفتر رییس جمهور خطاب به روسای دفاتر وزرا و روسای سازمانهای دولتی ارسال شده، با تاکید بر اینکه کلیه دستگاههای اجرایی، موسسات و شرکت های دولتی موظفند نسبت به اجرای صحیح و دقیق قوانین و مقررات، تصویب نامه های هیات دولت، بخشنامه ها و پی نوشت ها و دستورات رییس جمهور اهتمام جدی داشته باشد، مواردی را حسب نظر رییس دفتر رییس جمهور ابلاغ کرده است.

طبق این موارد، هیچ یک از دستگاههای اجرایی نباید دستورالعمل ها و مکاتبات ابلاغی از سوی رفتر رییس جمهور را مسکوت و بدون اقدام بگذارند و در صورتیکه اجرای موارد ابلاغی، غیرممکن یا مستلزم اعطاء مهلت بیشتری باشد، لازم است به قید فوریت، دلایل عدم امکان اجرا یا درخواست استمهال، اعلام شود. همچنین زمانبندی ارائه پاسخ مکاتبات ابلاغی از سوی دفتر رییس جمهور، بر حسب اولویت های آنی، خیلی فوری و فوری باید به ترتیب حداکثر 3، 5 و 7 روز و در موارد عادی 15 روز کاری باشد.

نکته جالب در این بخشنامه دفتر رییس جمهور، یادآوری و تذکر در خصوص نحوه نگارش نامه های اداری برای آن مجموعه است که بر این اساس، مقرر شده به منظور یکسان سازی و نظم بخشیدن به مکاتبات، نگارش گزارش ها و نامه ها، با قلم نازنین (B Nazanin) و اندازه قلم 14 باشد و در صورت عدم رعایت این موضوع، مکاتبات مذکور توسط دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، عودت داده می شود.

بخش پایانی این بخشنامه نیز با اعلام ضرورت معرفی معرفی نماینده تام الاختیار برای پاسخگویی مستقیم به دفتر رییس جمهور توسط دستگاههای اجرایی، به روسای دفاتر وزرا هشدار داده شده تخلف از موارد یاد شده، در ارزیابی عملکرد دستگاه و کارنامه بالاترین مقام مسئول دستگاه لحاظ شده و نتیجه ارزیابی، به استحضار رییس دفتر رییس جمهور خواهد رسید.  

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان