آخرین اخبار

پربیننده ها

6. تير 1398 - 2:55   |   کد مطلب: 35827
مدیر فرودگاه همدان گفت: تاکنون هیچ دستور کتبی برای برقرار شدن یا نشدن پروازهای حج تمتع از فرودگاه همدان دریافت نکرده‌ایم، اما اگر تصمیم به برقراری پروازها باشد ۴ هزار و ۷۶۵ زائر استان‌های کردستان و همدان از این مبدأ به سرزمین نزول وحی اعزام می‌شوند.

به گزارش رودآور؛ سهراب کلوندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: تاکنون هیچ دستور کتبی مبنی بر برقرار نشدن پروازهای حج تمتع از فرودگاه همدان از طرف سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی دریافت نکرده‌ایم.

وی افزود: فرودگاه همدان دارای قدمت بسیار و ظرفیت‌های مناسب برای برقراری پروازهای متعدد بوده و تاکنون هم دو بار پروازهای حج تمتع را انجام داده است.

مدیر فرودگاه همدان با رد برخی شایعات مبنی بر احتمال اعزام زائران همدان از فرودگاه امام خمینی(ره) به سرزمین وحی بیان کرد: در سفر چند روز پیش وزیر راه و شهرسازی به همدان، استاندار و نمایندگان مردم همدان در مجلس بر برقرار شدن پروازها از مبدأ همدان تأکید داشتند، اما هنوز به‌طور قطعی مشخص نیست که پروازها انجام می‌شود یا خیر.

کلوندی اعلام کرد: اگر تصمیم به برقراری پروازها باشد؛ بر اساس برنامه، پروازهای رفت از 4 تا 9 مرداد و پروازهای برگشت از 4 تا 9 شهریور انجام می‌شود.

وی گفت: درمجموع 19 پرواز رفت و 19 برگشت انجام شده و 4 هزار و 765 زائر از استان کردستان و همدان در قالب این پروازها به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

کلوندی با اشاره به کم رونقی فرودگاه همدان هم مطرح کرد: در حال حاضر تنها پرواز همدان مشهد و برعکس، روزهای سه‌شنبه و جمعه از این فرودگاه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید

سایه رکود بر فرودگاه همدان؛ تعطیلی پرواز همدان-مشهد و کم‌رونقی پرواز به پایتخت

ستقبال کم همدانی‌ها از سفر به پایتخت با هواپیما

زائران کردستان از فرودگاه همدان عازم سرزمین وحی شدند

وی اعلام کرد: پروازهای همدان-کیش هم در ماه مبارک رمضان به دلیل نبود مسافر تعطیل شد که البته قرار است مجدد از طرف شرکت کیش ایر برقرار شود، اما این کار هنوز انجام نشده است.

کلوندی اعلام کرد: پروازهای همدان-تهران و برعکس هم پس از 11 ماه به دلیل استقبال کم مردم از سفر هوایی به پایتخت و زیان ده بودن آن از اواخر سال 97 تعطیل شد.

به گزارش تسنیم، بلاتکلیفی وضعیت پروازهای حج تمتع امسال از فرودگاه همدان در حالی است که چند روزی بیشتر به زمان اعزام زائران باقی نمانده و مردم در سرگردانی به سر می برند.

فرودگاه همدان بیش از 80 سال قدمت داشته و از پهنای باند مناسب و تجهیزات لازم برخوردار است، اما رکود و کم رونقی سال‌هاست که بر آن سایه انداخته و پویایی لازم را ندارد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان