آخرین اخبار

15. آذر 1398 - 0:10   |   کد مطلب: 37000
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان بابیان اینکه تغییر نیت واقف به هیچ عنوان جایز نیست، گفت: تاکنون حدود ۴۵ هزار ملک در استان همدان وقف شده است.

به گزارش رودآور به نقل از مهر، حجت‌الاسلام رضا حاجی‌ زین‌العابدینی ظهر پنج شنبه در صمن شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه سند بالادستی در اقدامات اوقاف همدان وقف‌نامه‌ها هستند و تغییر نیت واقف به هیچ عنوان جایز نیست، گفت: مجموعه اوقاف و امور خیریه باید نیت واقفان را به بهترین شکل ممکن عملی کند و اجازه کوچکترین انحراف از نیت مورد نظر را ندارد.

وی از شناسایی و اولویت بندی نیازهای روز جامعه در حوزه وقف خبر داد و با بیان اینکه تلاش شده تا شرایط برای توسعه و آبادانی بیش از پیش مهیا شود، گفت: همکاری در قالب قرارداد مشارکتی مدنظر اوقاف و امور خیریه همدان است.

حجت الاسلام زین العابدینی از امادگی برای بررسی و تعیین تکلیف تمامی پرونده‌های مورد اختلاف و نزاع بین شهرداری و اوقاف  امور خیریه استان همدان خبر داد و گفت: این اقدام تاکنون به نحو مطلوب انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان به وضعیت آرامستان و باغ بهشت همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه آرامستان همدان موقوفه است؛ اظهار داشت: شهرداری همدان اوقاف را در اداره این مجموعه کمک کند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه وقف به عنوان پشتیبان اسلام مطرح شده و جامعه را به سعادت خواهد رساند، گفت: انتظار می‌رود «مسجد» در صدر توجه سازمان اوقاف و امور خیریه استان همدان قرار گیرد.

اکبر کاوسی‌امید با بیان اینکه هر تغییر، هزینه و انرژی خاص خود را می‌طلبد، اظهار داشت: مسجد می‌تواند نقطه اصلی تغییر و تحولات هر محله باشد تا به تمدن نوین اسلامی برسیم و از این رو باید احیا و تقویت مساجد به عنوان اولویت وقفی همراه با نقش‌آفرینی اوقاف و امور خیریه استان همدان مدنظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز بابیان اینکه زمینه‌های کاری مشترک بسیاری در حوزه مدیریت‌شهری و سازمان اوقاف و امور خیریه استان همدان وجود دارد، گفت: همدان به عنوان شهر گردشگری مطرح است.

حسین قراباغی بابیان اینکه باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، تقویت توریست مذهبی همراه با توسعه زیرساخت‌های لازم از جمله اقامتگاه مدنظر قرار گیرد، گفت: باید از ظرفیت های موجود بهره برد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان نیز بر احیای نقش واقعی مساجد تاکید کرد و گفت: باید یک مسجد الگو ساخته شود تا جانمایی فضاهای مورد نیاز با محوریت مسجد دیده شود.

نرگس نورالله زاده با بیان اینکه می توان در اراضی تفکیک شده با کاربری فرهنگی، در صورتی که اوقاف متولی آن شود و طرح مناسبی منطبق با معماری اسلامی داشته باشد، ساخت مسجد الگوی اسلامی را به عنوان یک کار ماندگار در شهر پیگیری کرد، گفت: باید با به‌کارگیری جوانان و بهره‌مندی از ظرفیت آنان در مساجد، این افراد هم برای حضور فعال در مساجد ترغیب شوند.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان