آخرین اخبار

پربیننده ها

6. بهمن 1398 - 0:11   |   کد مطلب: 37453
امام جمعه تویسرکان گفت: طرح توسعه بارگاه حیقوق نبی(ع) با وجود تهیه طرح‌های اجرایی، خیلی کند پیش می‌رود و گاهی به طور کامل متوقف می‌شود.

به گزارش رودآور؛ حجت الاسلام مرتضی موحدی در گفت و گو با ایرنا افزود: بارگاه حیقوق نبی(ع) به عنوان یک گنجینه معنوی، فرهنگی و تاریخی می‌تواند تویسرکان را به قطب گردشگری مذهبی تبدیل کند.

امام جمعه تویسرکان گفت: یکی از مهمترین مزیت های محوری برای توسعه اقتصادی و فرهنگی تویسرکان، بهره وری از ظرفیت گردشگری است که بارگاه حیقوق نبی(ع) از مهمترین آنها به شمار می رود.

وی بیان کرد: اجرای طرح توسعه و ایجاد بهره وری حداکثری از ظرفیتهای بارگاه این پیامبر بزرگ الهی می تواند سبب ساز پویایی اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار و رشد و بالندگی فرهنگی تویسرکان شود.

حجت الاسلام موحدی با اشاره به اینکه تاکنون با وجود تلاشهای مسوولان و مردم، بارگاه حیقوق نبی(ع) به خوبی به همه ایرانیان شناسانده نشده است، تاکید کرد: باید از همه ظرفیت های دولتی و تشکل های فرهنگی، مذهبی و گردشگری برای معرفی ابعاد شخصیتی این پیامبر الهی و بقعه تاریخی آن استفاده کرد.

امام جمعه تویسرکان اضافه کرد: اگر طرح توسعه بارگاه حیقوق نبی(ع) و ایجاد خدمات رفاهی، اقامتی، تجاری و فرهنگی به زائران و گردشگران زودتر به بهره برداری برسد شاهد ایجاد فرصت های متنوع شغلی در تویسرکان خواهیم بود. 

وی اقلیم، موقعیت جغرافیایی و طبیعت بکر و جذاب شهرستان تویسرکان در طول سال را موجب جذابیت بیشتر تویسرکان برای انتخاب گردشگران به عنوان مقصد گردشگری خود دانست و افزود: تویسرکان باید به یک قطب مطرح و فراگیر در حوزه گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی تبدیل شود.

 حضرت حیقوق نبی(ع) یکی از پیامبران بنی اسرائیل است که بیش از ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می زیسته و در کتاب و آموزه های الهی خود به ظهور پیامبر آخرالزمان حضرت محمد(ص) بشارت داده و برای ایشان و امتش دعا کرده است.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما