آخرین اخبار

پربیننده ها

3. آبان 1399 - 6:44   |   کد مطلب: 38961
رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: می توان با اجرای طرح های مبتکرانه ای ذیل ستاد تألیف قلوب، با همکاری و هماهنگی دو سویه بین دستگاه قضا و نیروی انتظامی بسیاری از پرونده ها را از همان مراحل نخست در کلانتری ها به سمت صلح و سازش هدایت و مختومه کرد.

به گزارش رودآور؛ «محمدرضا عدالتخواه» پنجشنبه، در نشست تعاملی مسئولان قضایی و انتظامی استان همدان با تبریک به مناسب هفته ناجا و انتصاب  سردار امیری به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان همدان، گفت: حضور این سردار با توجه به سبقه او در خصوص آموزش یگان ویژه و آگاهی طلیعه تغییرات بنیادین در نیروی انتظامی همدان و رفتن به سمت کادرسازی با بهره گیری از ظرفیت های ناجای استان در مدارج بالا است.
وی در ادامه با بیان این که کشف علمی جرم مهم است، اظهار کرد: پلیس ما امروز در کنار ارتقاء توانمندی های جسمی می طلب در تمامی حوزه ها سیر علمی را همراه خود داشته باشد و این پشتوانه علمی و آموزشی در پرورش فرماندهان متعهد، متخصص و انقلابی بی تردید مثمر ثمر است.
رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: تعامل دو سویه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در مصالحه پرونده های خُرد و قابل گذشت زمینه را برای رسیدگی کیفیتی تر به پرونده های جرائم خشن فراهم می سازد.
عدالتخواه تصریح کرد: این بدان معنا است که با اجرای طرح های متنوع می توان به سمت کاهش پرونده های قضایی سبک رفت و زمان کافی در اختیار قضات و نیروی انتظامی برای رسیدگی بهتر و کیفیتر به جرائم خشن قرار می گیرد.
وی همچنین با اشاره به عملیاتی شدن طرح مبتکرانه ستاد تألیف قلوب و کمیته های مصلحین و معتذرین به عنوان کمیته های معین این ستاد در استان، گفت: ایجاد شرایط لازم برای صلح و سازش به ویژه در پرونده های قتل غیر عمد و یا عذرخواهی متهم از شاکی در پرونده هایی با جرائم قابل گذشت، روحیه همدلی در جامعه را تقویت می کند.
رئیس کل دادگستری استان همدان تشریح کرد: سر زدن برخی اعمال مجرمانه از سوی عده ای به طور عمده به دلیل عدم آگاهی از عمل خودشان است که در اینجا می طلب تا درخصوص بیان حق الناس به شیوه های مختلف گام پیش گذاشت تا با تشویق و ترغیب افراد به صلح و سازش، به سمت اصلاح و ترتبیت متهمان حرکت کنیم.
عدالتخواه به تهیه کتابچه آموزشی درخصوص ثواب عذرخواهی و روایات مرتبط با عفو و بخشش هم پرداخت و عنوان کرد: می توان با یک همکاری و هماهنگی دو سویه بین دستگاه قضا و نیروی انتظامی بسیاری از پرونده ها را از همان مراحل نخست در کلانتری ها به سمت صلح و سازش هدایت و مختومه کرد.
رئیس کل دادگستری استان همدان به بهره گیری بخش هایی از دستگاه قضایی استان از ارتباطات الکترونیکی اشاره کرد و گفت: این آمادگی را داریم تا برای ارتباط الکترونیکی کلانتری ها با دادسراها و دادگستری ها در راستای تسریع در انجام وظایف خود شرایط را مهیا سازیم.
عدالتخواه بر ضرورت افزایش آمادگی جسمانی نیروهای پلیس و همچنین کادر دستگاه قضا برای داشتن توان لازم در حوزه عمل به وظایف خود تأکید کرد و گفت: بدین ترتیب می توان انتظار داشت که در انجام مأموریت ها جسور، خوب و ورزیده و به ویژه به موقع عمل کنیم.
زنگنه 
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان