آخرین اخبار

18. آبان 1399 - 20:00   |   کد مطلب: 39016
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه با تهدیدکنندگان حوزه سلامت مردم به جد برخورد می شود، گفت: قوانین حوزه بهداشت و سلامت جامعه مربوط به سال 75 است و می طلبد تا مجلس قوانین متناسب با روزهای کرونایی برای برخورد ما متخلفان این حوزه مصوب کند.

به گزارش رودآور؛ «محمدرضا عدالتخواه» هم اکنون در جلسه ویژه‌ ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، که به‌ صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران شهرستان‌های ده‌گانه در حال برگزاری است، گفت: ما از دادستان ها خواستیم از روز بیستم که مقررات جدیدی اعمال می شود همکاری تنگاتنگی با ستاد داشته باشند.

وی اظهار کرد: بنابراین دستگاه قضایی استان به میدان آمده تا با کسانی که پروتکل های بهداشتی را نقض می کنند و امنیت جانی و سلامت جامعه را به خطر می اندازند با جدیت برخورد کند.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: از سویی هم می طلبد تا در میدان مبارزه با شیوع کرونا با برنامه ریزی ها و فرهنگ سازی، جامعه را به سمت رعایت شیوه نامه های بهداشتی هدایت کرد تا دیگر نیاز نباشد دستگاه قضایی با متخلفان حوزه سلامت برخورد داشته باشد.

عدالتخواه تصریح کرد: با این وجود هستند افرادی که از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، این بیماری را اصلاً باور نداشته و قبول نکرده اند در اینجاست که در کنار ارائه مسائل فرهنگی، برخورد صحیح و قاطع دستگاه قضایی هم ضروری است.

وی در ادامه با بیان اینکه قانونی که هم اینک برای برخورد با متخلفان تهدید علیه بهداشت عموم در دستگاه قضایی استفاده می شود مربوط به سال 1375 و ماده 688 است، گفت: ضروری است مجلس شورای اسلامی هم در وقت فوق العاده وارد میدان شود و قوانین منطبق با نیازهای روز برای برخورد مناسب با متخلفان حوزه سلامت مردم در شرایط ویژه کرونایی تدوین و تصویب کند.

رئیس کل دادگستری استان همدان عنوان کرد: اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا به طور مثال برای جلوگیری از تردد بین استانی 500 هزار تومان جریمه تعیین کرده تا حدودی مناسب است، اما برخی هستند که این جریمه را پرداخت می کنند و باز به مسافرت می روند، اینجاست که باید مجازات های سنگین تری اعمال شود که لازمه آن ورود مجلس شورای اسلامی برای مصوب کردن قوانین لازم است.

 عدالتخواه ادامه داد: اجرای حداقل های پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله گذاری از سوی تمامی کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت دنیا تأکید شده، بنابراین وضع قوانین متناسب و منطبق با شرایط روز، می تواند دستگاه قضایی را در برخورد با تهدیدکنندگان حوزه سلامت جامعه یاری رساند.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان