آخرین اخبار

16. بهمن 1401 - 21:47   |   کد مطلب: 40668
دادستان همدان با هدف تسریع در آزادی زندانیان، برای بررسی شرایط زندانیانی که شامل عفو عمومی می شوند، شبانه راهی بازداشتگاه شد.

«دکتر حسن خانجانی موقر» در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ عنوان کرد: پس از اعلام رییس قوه قضاییه مبنی بر موافقت رهبر انقلاب، برای مختومه شدن پرونده آن دسته از افراد مرتبط با اغتشاشات اخیر که متنبه شده اند، امشب راهی بازداشتگاه شدیم تا قبل از ابلاغ رسمی، وضعیت این افراد در استان مورد بررسی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه حتی اگر امشب جزئیات و شرایط عفو عمومی اعلام شود، با اقدامات انجام شده بلافاصله حکم آزادی این افراد در دستشان است، گفت: بنابراین با بررسی های انجام شده هر لحظه آمادگی آزادی زندانیانی که مشمول شرایط عفو باشند را داریم.
دادستان همدان با اشاره به اینکه از همان ابتدای امر در روزهای نخستین، 65 درصد از زندانیان با اخذ تعهد آزاد شده بودند، تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از زندانیان مرتبط با اغتشاشات بر اثر تبلیغات سوء بیگانگان، شبکه های معاندین و بوق چی های تبلیغاتی آنان فریب خورده و  اکنون متنبه شده اند و رأفت نظام هم به همین دلیل محقق شده است.
خانجانی موقر از خوشحالی زندانیان درخصوص فرمان عفو خبر داد و گفت: تدبیر به هنگام و پیشنهاد رئیس قوه قضاییه برای عفو معیاری متهمان و محکومان در روزهای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه و به دنبال آن موافقت رهبر معظم انقلاب قابل تقدیر و ستایش است.
وی افزود: فرصت دوباره به بازداشت شدگان برای آزادی و بازگشت به آغوش گرم خانواده هایشان، نشان دهنده حسن نیت نظام و به منظور آگاهی بخشی در سطح جامعه است.
انتهای پیام/ز

تصاویر تکمیلی: 
ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان