آخرین اخبار

پربیننده ها

17. تير 1396 - 7:05   |   کد مطلب: 29394
کارشناس و مشاوره خانواده با تأکید بر اینکه کسب مهارت های زندگی با رویکرد سبک زندگی اسلامی تضمین کننده یک زندگی مشترک است، گفت: محبت کردن، دوست داشتن و عشق واژگان مقدسی است که باید قبل از ازدواج به شدت کنترل شود و پس از ازدواج به موقع خرج شود.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ به همت بسیج دانشجویی شهرستان تویسرکان یک دوره کارگاه های آموزشی 12 ساعته در چهار روز متوالی برای دانشجویان دختر این شهرستان با رویکرد کسب مهارت های زندگی برگزار شد.

«مرتضی اردلان» مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار رودآور با تأکید بر اینکه امروزه کسب مهارت های زندگی در تمامی ابعاد یکی از ضرورت های جوامع بشری است، گفت: کسب مهارت های زندگی با رویکرد سبک زندگی اسلامی به ویژه برای دختران و بانوان این سرزمین از آنجا که نقش عظیمی در تربیت و پروش نسل آینده دارند، بسیار مهم و سازنده است.

وی اظهار کرد: از این رو تصمیم بر آن شد تا در یک دوره 12 ساعته در چهار روز با بهره گیری از بهترین اساتید در زمینه های مختلف سبک زندگی اسلامی به تقویت مهارت های بانوان دانشجو بپردازیم.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان تویسرکان افزود: اداره نشست های سبک زندگی اسلامی و کارگاه آموزشی دختران بر عهده اشترانی، کارشناس و مشاوره خانواده که یکی از اساتید برجسته در این حوزه در سطح کشور است بود، که موضوعات ارائه شده از سوی وی مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

اردلان به برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی اسلامی با بهره مندی از استاد ناصری و احکام هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این دوره از کلاس ها مورد توجه دانشجویان تویسرکانی قرار گرفت به طوری که آنان درخواست برگزاری چنین دوره هایی را در فواصل زمانی دیگر نیز دادند.

سری به کلاس های آموزشی می زنیم؛

باورها را با رویکرداسلامی تقویت کنیم

«اشترانی» کارشناس و مشاوره خانواده معتقد است که محبت باید پیش زمینه ای برای عاطفه باشد و در یک زندگی مشترک از به کار بردن الفاظی همچون "هیچ"، "هرگز" و "اصلا" پرهیز شود و به ویژه آن که از جدال بیهود دوری باید کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید باورها را درست کنیم و با رویکرد سبک زندگی اسلامی بنای آن را مستحکم تر کنیم، اظهار کرد: در زندگی متشرک باید مشاور و همراه باشیم نه یک قاضی.

این کارشناس و مشاوره خانواده افزود: گاهی مسائل ریز زمینه ساز مشکلات بزرگ می شود و نباید در وهله اول با مشاهده ظاهر دیگران درباره آنان قضاوت کرد و اما در این بین رسیدگی به ظاهر خودمان هم یک شرط است و ساده و مرتب بودن و به وژه متناسب با سن و سال لباس پوشیدن هم مهم است.

حجاب بیرون از خانه زمینه ساز حفظ خانواده ها

اشترانی افزود: عزت نفس و اعتماد به نفس داشتن لازمه زندگی هر انسانی است و می طلب تا بانوان ما تن به هر حقارتی ندهند و حجاب را به عنوان سرمشق خود در راستای تحکیم بنیان خانواده در جامعه برای حفظ زندگی خودشان داشته باشند.

وی عنوان کرد: برای یک بانو که می خواهد مراحل ترقی را طی کند مهم است که اعتماد به همه داشته باشد اما این را هم باید در نظر داشت که به هر کسی نمی توان اطمینان کرد، اعتماد واطمینان دو مقوله جدا از هم است.

در زندگی از جدل های بیهوده دوری کنیم

این کارشناس و مشاوره خانواده در ادامه با بیان اینکه حق را باید با حق بشناسیم نه با افراد، گفت: نباید در زندگی چه قبل از ازدواج و چه بعد از آن وارد بحث و جدل های بیهوده شد، چرا که کسانی که وارد جدل نمی شوند، مدیر بحث شده و کنترل اوضاع را با آرامش به دست می گیرند.

اشترانی اظهار کرد: در جر و بحث ها و بگو مگوها حرمت ها شکسته می شود، در حالی که در یک گفت و گوی منطقی و با رد و بدل شدن کلمات محبت آمیز حریم ها و احترام ها رعایت شده و در این میان لازم است که قبل از گفت و گو موضوع و زمان را مشخص کنیم.

وی تأکید کرد: دوست داشتن و عشق واژگان مقدسی است که باید قبل از ازدواج به شدت کنترل شود و پس از ازدواج به موقع خرج شود.

به گزارش رودآور، کارگاه های آموزشی دیگری نیز با همکاری بسیج دانشجویی و به همت بسیج جامعه زنان تویسرکان با بهره مندی از این استاد و مشاوره برجسته کشوری در سطح شهرستان برگزار شد.

زنگنه 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان