آخرین اخبار

پربیننده ها

4. دى 1396 - 20:53   |   کد مطلب: 32087
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اطلاعی از دلیل مخالفت 15 نماینده مجلس با طرح اعلام «قدس» به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین ندارم، گفت: با این حال صحبت یکی از مخالفان این بود که ما برای این موضوع نیاز به قانون جدید نداریم و قوانین ما همین موضوع را تأکید می کنند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ روز گذشته، سوم آذر ماه سال جاری، نمایندگان خانه ملت با ۱۸۷ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی، دو فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن، بیت‌المقدس پایتخت همیشگی کشور فلسطین خواهد بود.

در این میان واکنش های بسیاری در شبکه های اجتماعی درخصوص آن 15 نماینده مخالف توسط کاربران در دست انتشار است.برای جویا شدن از چند و چون ماجرا به گفتم با رییس مجمع نمایندگان استان همدان نشستیم.

«محمدمهدی مفتح» در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: بعید می ددانم کسی در سطح مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی ایران باشد که نسبت به اقدام قبیح و وقیحانه امریکا مخالف نباشد و موضع تندی نداشته باشد.

وی اظهار کرد: اقدام تنفرگونه امریکا مبنی بر تصمی در راستای انتقال سفارت خانه خود از تل آویو به بیت المقدس، احساسات همه مسلماان دنیا را جریحه دار کرده است و همه مسلمانان با هر گرایش سیاسی و مذهبی خود در برابر این تصمیم جبهه گیری داشته اند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: نه تنها مسلمانان بلکه غیر مسلمانان نیز با عملکردهای خود نشان دادند که مخالف تصمیم نابرخدانه امریکا هستند، به گونه ای که شاهد هستیم، قطعنامه بین الملل در حمایت از بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین به تصویب اکثریت اعضا و با رأی بالا در مخالفت با امریکا رسید.

مفتح تصریح کرد: تصویب این قطعنامه در حالی انجام گرفت که امریکا بسیاری از کشورهای دنیا را تهدید کرده بود که اگر کسی خلاف نظر امریکا رأی بدهد، کمک های مالی اش را از آن کشور حذف می کند، با این وجود تنها چند کشور ناشناخته با وسعت و جمعیت کم همسو با امریکا شدند، کشورهایی که شاید اسمی از آن ها تاکنون به گوش ما نرسیده باشد.

اطلاعی از دلیل مخالفت 15 نماینده مجلس با طرح اعلام «قدس» به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین ندارم

مفتح عنوان کرد: مخالفت با خوی استکبارستیزی امریکا در وجود مسئولان در جمهوری اسلامی ایران است، حال اینکه روز گذشته افرادی به طرح دو فوریتی رأی مخالف یا ممتنع دادند معلوم نیست با به چه دلیل و با چه جمع بندی از سوی این تعداد بوده است و من اطلاع ندارم و نمی توانم اظهاری نظری در این باره داشته باشم.

یکی از مخالفان گفته که ما درباره این موضوع نیاز به قانون جدید نداریم!

وی اظهار کرد: با این حال صحبت یکی از مخالفان این بود که ما برای این موضوع نیاز به قانون جدید نداریم و قوانین ما همین موضوع را تأکید می کنند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: با این وجود زمانی که چنین موضوعی در مجلس مطرح و درابره آن بحث می شود، می بایست همه نمایندگان رأی موافق بدهند، چرا که استکبارستیزی و حمایت از مظلوم با اعتقادات ما و همه ملت اسلامی ما گره خورده است.

مفتح تأکید کرد: نمونه این وحدت در استکبارستیزی همان شعارهای کوبنده مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیلی بود که پس از پایان رأی گیری نمایندگان یک صدا در مجلس فریاد زدند.

زنگنه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
شهید شاخص سال  97تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
همدان پرس
صندوق خیریه