آخرین اخبار

5. اسفند 1395 - 6:49   |   کد مطلب: 26900
جوان گلخانه دار تویسرکانی با ایجاد گلخانه در زمینی به مساحت یک هزار و 500 متر مربع، ایجاد دو سالن تولید قارچ و کشت گل محمدی در سه هزار متر مربع، نه تنها برای خود بلکه باری 6 خانواده دیگر ایجاد اشتغال کرده است، تا بدین طریق از بیکاری تعدادی از جوانان روستا و مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار رودآور، رهبر معظم انقلاب سال جاری را با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامیدند، نامی که نشان از آن دارد که همگی ما باید در راستای تحقق این امر مهم به پا خیزیم و دعوت ایشان را برای پویایی اقتصاد کشور لبیک گوییم.

از این رو به سراغ یکی از گلخانه داران تویسرکانی که در روستای حاجی آباد مشغول فعالیت است می رویم، فردی که با تفکر کارآفرینی با کمبود آب و امکانات در روستا برای اینکه به شهر مهاجرت نکند گلخانه ای احداث کرده است و از آن برای درآمدزایی خود و 6 خانواده ای دیگر بهره مند می شود.

محمد رمضان مومیوند را باید به نوعی فعال اقتصادی نامید که در پرورش نشاء گل محمدی سابقه ای 20 ساله دارد و این روزها هم با عرضه محصولات گلخانه ای به بازار، خرج و مخارج زندگی خود را تأمین می کند.

او همچنین به پرورش قارچ هم روی آورده است و با دریافت 20 میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه تویسرکان دست به ایجاد واحد های اقتصاد مقاومتی زده است.

مومیوند برای چهار نفر به صورت فصلی و برای دو نفر به صورت دائم و مستقیم شغل ایجاد کرده و در راستای آنکه این دو نفر با قوت قلب بیشتری به کار خود بپردازند، آنان را بیمه کرده است.

سطح کشت گل محمدی او سه هزار مترمربع بوده و دو سالن تولید قارچ خود را در مساحت 100 متر مربع بنا کرده است.

او گلایه مندی ها و مشکلاتی هم دارد، می گوید که مشکلات این روزهایش هزینه های بالای تأمین کمپوست مورد نیاز قارچ است.

این گلخانه دار نمونه تویسرکانی در حال حاضر دست به ایجاد یک واحد تولید قارچ دیگر هم زده و به  زودی قرار است از آن بهره برداری کند.

او یک هزار و 500 متر مربع زمین را هم، زیر کشت محصولات گلخانه ای برده است و متناسب با هر دوره و فصل محصولات متنوعی از جمله خیار و گوجه فرنگی پرورش می دهد و این روزها نبود نظارت کافی بر بازار فروش محصولات تولیدی را گلایه مندی خود از دستگاه های متولی می داند.

 
تصاویر تکمیلی: 
ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان