آخرین اخبار

22. دى 1396 - 11:26   |   کد مطلب: 32373
جهادگران بسیجی، یا علی(ع) گویان، در خدمت رسانی به مناطق ایستاده اند و در این میان مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از فعالیت یک هزار و 500 بسیجی متخصص در حوزه های عمرانی، کشاورزی و صنعتی در راستای محرومیت زدایی در مناطق محروم خبر داده است.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ محرومیت زدایی یکی از اصلی ترین اهداف تشکیل بسیج سازندگی و جود چنین معاونتی در بسیج است، بسیج مستضعفین با تأسی از منویات رهبری و اهتمام ویژه به اجرای فرمایشات ایشان با حضور در مناطق محروم از تمامی امکانات خود هر چند اندک، در راستای رسیدگی به نیازمندان حتی در دورترین نقاط کشور گام های مؤثری برداشته است.

در این میان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز همچون همیشه دست بر روی زانوان خود گذاشته و یا علی(ع) گویان به میدان عمل در راستای رفع محرومیت در سراسر استان آمده است.

کمک به بهسازی مدارس، ساخت و یا بهسازی خانه های عالم، غسالخانه و همچنین کمک به کاشت، داشت و برداشت کشاورزان در مناطق محروم، حتی برگزاری دوره های آموزشی برای افراد مستعد در امر کارآفرینی در حوزه های متعدد از جمله فعالیت های جهادگران برای برداشتن گام های مؤثر در امر محرومیت زدایی است.

ارائه مشاوره های علمی و تخصصی درباره تولید با کمیت و کیفیت بیشتر محصولات باغی و کشاورزی چه سنتی و چه گلخانه ای نیز از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی است.

حمایت از جوانان با  ارائه تسهیلات اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی

این نهاد با ارائه تسهیلات اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی کمک کار و همراهی همیشگی برای جوانان این سرزمین است که نیاز به حمایت دارند.

یکی از اقدامات دیگر بسیج سازندگی شناسایی خانواده هایی است که توان ساخت حتی یک سرویس بهدشتی و یا حمام برای واحد مسکونی خود را ندارند و در اینجا توجه به خانواده های شهدا هم از مواردی است که از چشم بسیجیان جهادگر دور نمانده.

 خانواده شهدا فراموش نشوند

خانواده های شهدایی که به گردن تک تک آحاد جامعه حق بزرگی دارند و امروز شاهد بودیم که ریاست سازمان ایثارگران و ریاست سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان به همراه ناصری، مسئول بسیج سازندگی سپاه تویسرکان از اتمام ساخت سرویس بهداشتی و حمام یکی از این خانواده های شهدا سخن به میان آوردند.

همچنین قرار است به زودی به گفته مسئول بسیج سازندگی سپاه تویسرکان سرویس بهداشتی و حمام دیگری نیز برای یکی دیگر از خانواده های شهدای روستای کهنوش ساخته شود.

فعالیت 1500متخصص بسیجی در راستای محرومیت زدایی در استان

سابق بر این «شهرام صادقی» رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه انصار الحسین(ع) ‌همدان گفته بود که در سال 96 در حدود یک هزار و 500 نفر از متخصصین بسیجی در حوزه های مختلفی از جمله؛ عمرانی، صنعتی و کشاورزی در استان فعالیت دارند، تا بدین ترتیب روند کمک رسانی درمناطق محروم با جدیت و سرعت بیشتری انجام شود.

ناگفته نماند که تیم های پزشکی جهاد گر نیز سالانه به مناطق محروم اعزام می شوند و علاوه بر ویزیت رایگان محرومان، متناسب با نسخه آنان داروی رایگان نیز ارائه می دهند.

امید آن که با حضور جهادگران بسیجی، رنگ محرومیت به تدریج از مناطق محروم زوده شود، به ویژه آن که این روزها ترویج تفکر کارآفرینی حول محور اقتصاد مقاومتی ضرورتی غیرقابل انکار برای جامعه ما محسوب می شود.زنگنه

 

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان