دادستان همدان گفت: به همت دستگاه قضایی در یک سال اخیر علاوه بر احیای 10 کارخانه، برای رفع موانع تولید و مشکلات 60 کارخانه نیز دستوراتی صادر شد و از بیکاری بیش از یک هزار کارگر جلوگیری به عمل آمد.
دادستان همدان خبر داد؛
دادستان همدان از ارایه 420 هزار و 879 نفر ساعت آموزش مهارتی در سال 1401 به زندانیان این استان خبر داد و گفت: در یک سال اخیر برای یک هزار و 939 نفر از زندانیان همدانی اشتغالزایی ایجاد شده است.
اینجا کسی لاف نمی زند؛
کارآفرین تویسرکانی از لوفا لیف می سازد و معتقد است تولید این گیاه با توجه به کم آب بر بودن و خواص درمانی بسیار، می تواند برای کشور ارزآور شود و اما تنها حمایت می خواهد، مسوولانی که وعده حمایت از تولید داده اید بسم الله این گوی و این میدان.
دادستان همدان خبر داد؛
دادستان همدان گفت: با هدف حمایت از تولید و جهادگران عرصه اقتصادی، از ابتدای سال جاری تاکنون با تلاش دستگاه قضایی استان، مشکلات 26 واحد تولیدی برطرف و سه واحد تولید به طور کامل احیا شد و به چرخه تولید بازگشت.
برای بانوان فرصت ساز تویسرکانی؛
اینجا در تویسرکان به همت فرصت سازی دو بانوی بسیجی، چرخ زندگی هفت خانوار با چرخیدن "چرخ خیاطی ها" می چرخد.
اسطوره سازی با زندگی در امنیت؛
بانوی نمونه مشاغل خانگی کشور، یک مادر، همسر و خواهر است، یک بسیجی تویسرکانی که در امنیت رشد یافته و این روزها با کارآفرینی برای 17 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مصداقی از جهاد عملی تبیین شده، او معتقد است؛ تلاش و پشتکار در کنار لبخند به زندگی با تمام سختی هایش، می شود رمز پیروزی در عرصه جهاد اقتصادی.
مغار به دست، جان می دهند به چوب های بی جان؛
هنروران تویسرکانی مغار به دست، جان می دهند به چوب های بی جان و خالق آثاری چون "منبت گلریز" می شوند که زاییده یک ذهن خلاق است و این گونه شاهد عرض اندام منبت مردمان این خطه در موزه ها و خانه های کشورهای نیجریه، روسیه و استرالیا هستیم.
در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی عنوان شد؛
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با بیان اینکه دستگاه های متولی آن حمایتی که باید از تولیدکنندگان ندارند، گفت: 80 درصد پرونده های قضایی واحدهای تولیدی، مربوط به سازمان جهادکشاورزی است و عمده مشکلات تسهیلاتی تولیدکنندگان به بانک کشاورزی بازمی گردد.
ایستاده در برابر جنگ اقتصادی؛
زهرابانو از دیار سرکان، کارآفرین بسیجی و مادری 28، مصرف گرایی را پس زده و در جنگ اقتصادی و فضای مجازی کنونی سنگر را خالی نکرده، او با حجاب خود درمیان هیاهوها و صدای دلنشین فرزند خردسالش، با فرآوری محصولات باغی، کسب درآمد می کند.
بسیج علمدار اجابت فرمان رهبری؛
کانون بسیج مهندسین کشاورزی در تویسرکان از سال 1395 کار خود را با طرح همگام با کشاورز آغاز کرد و هم اکنون با عنوان "طرح جهش تولید در دیمزارها" در نهضت تولید قدم برداشته، تا با همراهی مهندسین جهادگر در حوزه های کشاورزی و دامداری، گام مؤثری به سوی امنیت غذایی پایدار و خودکفایی در تولید گوشت قرمز برداشته شود.
تلاش های جهادی برای احیای یک روستا؛
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اعلام اینکه تعهدات ما برای ساخت روستای جدید برفیان تنها سفت کاری و اجرای ایزوگام بوده، گفت: مجموع دریافتی ما برای ساخت 40 واحد مسکونی در روستا، حدود دو میلیارد تومان از محل کمک بلاعوض دولت و وام بنیاد مسکن بوده، اما تاکنون بسیج سازندگی بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار صرف کرده که فراتر از تعهداتمان در قبال برفیانی ها بوده است.
روایتی از جنگی نابرابر؛ 500 خمپاره در برابر 2 گلوله،
عمو بهبود یکی از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی، از روزهایی حرف به میان می آورد که سپاه تنها نارنجک و ژسه داشت، روزگاری که در دفاعی مقدس، مردان و زنان دلیر این سرزمین یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند و تأکید دارد که امروز ایران اسلامی با پیشرفت در حوزه تسلیحات دفاعی حتی زیر آتش تحریم ها، مستکبرین دیگر جرأت سنگ پرانی ندارد.
با رویکرد اهتمام به تحقق شعار سال محقق شد؛
رئیس کل دادگستری استان همدان بازدیدهای برنامه ریزی شده و مرتب از واحدهای تولیدی برای شناسایی مشکلات آنان را، رویکردی اساسی برای چاره جوییو ارائه راهکارهایی زیربنایی و عملیاتی با هدف رفع موانع تولید می داند.
ایستاده در جنگ اقتصادی نابرابر؛
مدیرعامل یک شرکت داروسازی در تویسرکان، از افزایش تولیدات این واحد زیر فشار تحریم ها خبرداده و گفته که؛ متخصصان ایرانی در این شرکت همچنین به سمت افزایش کیفیت رفته اند تا هم بازارهای بین المللی را در دست بگیرند و هم قیمت تمام شده محصول برای مصرف داخل را کاهش دهند.
مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی حل شدنی است؛
دادستان عمومی و انقلاب مرکز همدان گفته که دستگاه قضایی استان در حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه گرا وارد میدان شده و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی حل شدنی است، او تأکید دارد از یک سو باید از تولیدکنندگان حمایت شود و از سویی با اخلال گران در بازار با قاطعیت برخورد کرد.

صفحه‌ها