برای بانوان فرصت ساز تویسرکانی؛
اینجا در تویسرکان به همت فرصت سازی دو بانوی بسیجی، چرخ زندگی هفت خانوار با چرخیدن "چرخ خیاطی ها" می چرخد.
اسطوره سازی با زندگی در امنیت؛
بانوی نمونه مشاغل خانگی کشور، یک مادر، همسر و خواهر است، یک بسیجی تویسرکانی که در امنیت رشد یافته و این روزها با کارآفرینی برای 17 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مصداقی از جهاد عملی تبیین شده، او معتقد است؛ تلاش و پشتکار در کنار لبخند به زندگی با تمام سختی هایش، می شود رمز پیروزی در عرصه جهاد اقتصادی.
مغار به دست، جان می دهند به چوب های بی جان؛
هنروران تویسرکانی مغار به دست، جان می دهند به چوب های بی جان و خالق آثاری چون "منبت گلریز" می شوند که زاییده یک ذهن خلاق است و این گونه شاهد عرض اندام منبت مردمان این خطه در موزه ها و خانه های کشورهای نیجریه، روسیه و استرالیا هستیم.
در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی عنوان شد؛
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با بیان اینکه دستگاه های متولی آن حمایتی که باید از تولیدکنندگان ندارند، گفت: 80 درصد پرونده های قضایی واحدهای تولیدی، مربوط به سازمان جهادکشاورزی است و عمده مشکلات تسهیلاتی تولیدکنندگان به بانک کشاورزی بازمی گردد.
ایستاده در برابر جنگ اقتصادی؛
زهرابانو از دیار سرکان، کارآفرین بسیجی و مادری 28، مصرف گرایی را پس زده و در جنگ اقتصادی و فضای مجازی کنونی سنگر را خالی نکرده، او با حجاب خود درمیان هیاهوها و صدای دلنشین فرزند خردسالش، با فرآوری محصولات باغی، کسب درآمد می کند.
بسیج علمدار اجابت فرمان رهبری؛
کانون بسیج مهندسین کشاورزی در تویسرکان از سال 1395 کار خود را با طرح همگام با کشاورز آغاز کرد و هم اکنون با عنوان "طرح جهش تولید در دیمزارها" در نهضت تولید قدم برداشته، تا با همراهی مهندسین جهادگر در حوزه های کشاورزی و دامداری، گام مؤثری به سوی امنیت غذایی پایدار و خودکفایی در تولید گوشت قرمز برداشته شود.
تلاش های جهادی برای احیای یک روستا؛
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اعلام اینکه تعهدات ما برای ساخت روستای جدید برفیان تنها سفت کاری و اجرای ایزوگام بوده، گفت: مجموع دریافتی ما برای ساخت 40 واحد مسکونی در روستا، حدود دو میلیارد تومان از محل کمک بلاعوض دولت و وام بنیاد مسکن بوده، اما تاکنون بسیج سازندگی بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار صرف کرده که فراتر از تعهداتمان در قبال برفیانی ها بوده است.
روایتی از جنگی نابرابر؛ 500 خمپاره در برابر 2 گلوله،
عمو بهبود یکی از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی، از روزهایی حرف به میان می آورد که سپاه تنها نارنجک و ژسه داشت، روزگاری که در دفاعی مقدس، مردان و زنان دلیر این سرزمین یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند و تأکید دارد که امروز ایران اسلامی با پیشرفت در حوزه تسلیحات دفاعی حتی زیر آتش تحریم ها، مستکبرین دیگر جرأت سنگ پرانی ندارد.
با رویکرد اهتمام به تحقق شعار سال محقق شد؛
رئیس کل دادگستری استان همدان بازدیدهای برنامه ریزی شده و مرتب از واحدهای تولیدی برای شناسایی مشکلات آنان را، رویکردی اساسی برای چاره جوییو ارائه راهکارهایی زیربنایی و عملیاتی با هدف رفع موانع تولید می داند.
ایستاده در جنگ اقتصادی نابرابر؛
مدیرعامل یک شرکت داروسازی در تویسرکان، از افزایش تولیدات این واحد زیر فشار تحریم ها خبرداده و گفته که؛ متخصصان ایرانی در این شرکت همچنین به سمت افزایش کیفیت رفته اند تا هم بازارهای بین المللی را در دست بگیرند و هم قیمت تمام شده محصول برای مصرف داخل را کاهش دهند.
مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی حل شدنی است؛
دادستان عمومی و انقلاب مرکز همدان گفته که دستگاه قضایی استان در حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه گرا وارد میدان شده و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی حل شدنی است، او تأکید دارد از یک سو باید از تولیدکنندگان حمایت شود و از سویی با اخلال گران در بازار با قاطعیت برخورد کرد.
جهاد ادامه دارد...؛
هرچند که ارز 4200 تومانی زمینه ساز رانت و فساد شده، اما تلاش دستگاه قضایی برای رفع موانع موجود بارقه امیدی در دل تولیدکنندگان ایجاد کرده، چنانچه دادستان استان همدان پیگیر حل مشکلات کارخانه کشت و صنعت خزل شده که ظرفیت بالایی در تولید روغن دارد.
صدای زندگی؛
به گفته رئیس کل دادگستری استان همدان مشکل ۵۷ کارگاه تولیدی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید به همت دستگاه قضایی برطرف شده و کارخانه کیوان یکی از این واحدهای تولیدی است که این روزها کارگران آن می گویند، با چرخش چرخ تولید به آینده امیدوار شده اند.
یک کار نشدنی با مدیریتی جهادی و انقلابی شدنی شد؛
رئیس کل دادگستری استان همدان از رفع موانع موجود بر سر راه کارخانه کیوان همدان و راه اندازی آن پیش از پایان ضرب‌الاجل یک ماهه آیت الله رئیسی خبر داد و گفت: در حال حاضر مالک کارخانه متعهد شده است با ۱۰۰ گارگر خط تولید شروع بکار نماید و پیش بینی نموده تا پایان خرداد برای 100 نفر دیگر نیز فرصت شغلی جدید ایجاد شود.
دسترنجی از کشتزارهای تویسرکان؛
تاریخ شناسان از کشت زعفران در تویسرکان از قرن ها پیش یاد می کنند و اما این روزها احیای صادرات طلای سرخ مردمان این دیار با طعم، بو و عطری جادویی به کشورهایی همچون سوئیس، سوئد، اسپانیا، دانمارک، مجارستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس می تواند روزنه امیدی برای جهش تولید و تحولی در اقتصاد شهرستان و حتی استان باشد.

صفحه‌ها