کانال تلگرام رودآور
شهید ملکی، شهید شاخص سال96 تویسرکان
معرفی شهرستان تویسرکان
آب و هوای تویسرکان
سایت مفتح
شبکه اطلاع رسانی دانا
همدان پرس
صندوق خیریه
صدای دانشجو
همدان ورزش

 

 

ویژه نامه

اقتصادمقاومتی

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب فرهنگی

ظهر امروز انجام شد؛
جانشین فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان از اعزام 45 نفر از بازنشستگان این شهرستان به مناطق عملیاتی غرب کشور خبر داد.
گزارشی از روستاي گردشگري فامنين در همدان:
روستای قلعه‌جوق که در فامنین محروم‌ترین شهرستان استان همدان واقع شده، از قابلیت‌های میراث فرهنگی و گردشگری برخوردار است که می‌توان با حمایت از آن و تأمین زیرساخت‌ها، علاوه بر اشتغال و درآمدزایی، موجبات رشد و توسعه آن را فراهم کرد.
سوال این است که در اغلب اعیاد اسلامی زیارت امام حسین (ع) سفارش شده در حالی که در شب عید مبعث زیارت امیرالمومنین علی (ع) سفارش شده بلکه افضل اعمال است! چرا ؟
محقق و نویسنده گردشگری استرالیایی:
پروفسور بیتون محقق و نویسنده گردشگری استرالیا گفت: تعداد بازدیدکننده هیچ غاری در دنیا به اندازه غار علیصدر نیست و این طور که از آمارها مشخص است، غار علیصدر در یک روز 15 هزار بازدیدکننده دارد.
عکس نوشت؛
امام موسی کاظم(ع) می فرمایند: هر که می خواهد که قویترین مردم باشد بر خدا توکل نماید.
گزارشی از يك روستای هدف گردشگری همدان
روستای ورکانه با استقرار در مسیر گردشگری همدان، بايد به دنبال ایجاد جاذبه‌های دیگری همچون صنایع‌دستی برای گردشگران باشد که البته جای آن در کنار گردشگری این روستا خالی است.
به مناسبت روز بزرگداشت سعدی و در آستانه مبعث نبی مکرم اسلام(ص)؛
یکم اردیبهشت ماه روز بزرگداشت سعدی، شاعر برآوازه ایران زمین است، شاعری که آثار بی نظیری در زمینه های منظوم و منثور از جمله گلستان و بوستان از خود به جای گذاشته است.
نماینده معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور:
نماینده معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: روستاهاي گردشگري همدان ظرفيت خوبي براي درآمدزايي دارند.
معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي همدان خبر داد
معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان از اجراي طرح ضربتي توليد و اشتغال در روستاهاي گردشگري همدان خبر داد.
توسط یک تویسرکانی انجام شد؛
توسط یکی از شهروندان تویسرکانی 31قلم از ابزار آلات مخصوص مرمت بناهاي تاريخي مربوط به ١٥٠ سال به میراث فرهنگی این شهرستان اهداء شد.
کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان:
کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان گفت: ۴۱درصد معتکفان شهرستان تویسرکان برای نخستین بار در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند.
گلایه مندی میراث فرهنگی از شهرداری؛
رییس اداره میراث فرهنگی تویسرکان با بیان اینکه پس از فصل بارش بنای آرامگاه حیقوق نبی(ع) در صورت نیاز مرمت می شود،گفت: یکی از مشکلات اصلی محوطه این بنای تاریخی، وجود پایه روشنایی در روبروی درب ورودی بنای اصلی است، که شهرداری بدون هماهنگی با کارشناسان اداره میراث فرهنگی دست به این کار زده، در حالی که با این اقدام زیبایی اصلی نمای بیرونی این بنای قرن هفتمی گرفته شده است.
16 و 17 اردیبهشت ماه
رئیس مرکز آموزش علمی، کاربردی فرهنگ و هنر همدان با بیان اینکه جشنواره موسیقی غرب کشور16 و 17 اردیبهشت ماه همزمان با روز جوان برگزار می‌شود، گفت: این رویداد هنری در سه بخش موسیقی ایرانی، جهانی و پژوهش موسیقی برگزار خواهد شد.
پخش هفتگی فصل دوم سریال شهرزاد از روز دوشنبه ٢٩ خرداد ۱۳۹۶ آغاز خواهد شد.
یوسف عبدی‌نژاد نقاش چیره‌دست همدانی برای شرکت در سمپوزیوم و «آرت فیر» بین‌المللی نقاشی کشور پراگ - جمهوری چک دعوت رسمی شد.
به همت بسیج جامعه پزشکی؛
بسیج جامعه پزشکی تویسرکان با اجرای طرح ویزیت رایگان در سه مجسد شهری به درمان بیماران و توزیع دارو بین معتکفان پرداخت.
به همت یک خیر و بسیج خواهران تویسرکان انجام شد؛
به همت یک خیر و با همکاری حوزه مقاومت حضرت فاطمه(س)، شب گذشته بسته های میوه و شیرینی برای افطاری بین معتکفان شهر فرسفج و دو روستای کنجوران و جیجانکوه توزیع شد.
هنگامی که زینب علیهاالسلام ، این ریحانه علی و فاطمه علیهماالسلام چشم بر این جهان فانی گشود، رسول خدا صلی الله علیه و آله در سفر بود. صبر کردند تا پیامبر باز گردد و چون نام حسن وحسین، نام این کودک را نیز از ملکوت بیاورد.
سفال تولیدی در شهر لالجین همدان با قرار گرفتن در ویترین 10 کشور جهان زیبایی دستافرینه های شهر جهانی سفال را به رخ می کشد.
امروز
در نخستین جشنواره استانی دین و رسانه خبرنگار و عکاس خبرگزاری فارس جزو برگزیدگان این جشنواره قرار گرفتند و از آنها تقدیر شد.
یکی از اعمال سفارش شده برای نیمه ماه رجب و همزمان با روز وفات حضرت زینب(س)، قرائت دعای عمل ام داوود است که در این دعا بر 41 پیامبر درود فرستاده شده و دراین میان نام حضرت دانیال(ع) و حضرت حیقوق نبی(ع) نیز ذکر شده است، آرامگاه هر دوی این پیامبران بزرگ در ایران است، یکی در شوش ودیگری در تویسرکان.
عکس نوشت؛
مهم‌ترین درس زندگی آن شخصیت بی‌نظیرِ تاریخ بشر، برای امروز دنیای اسلام و جامعه، بصیرت‌بخشی، روشن کردن فضا و عمق دادن به ایمان و اندیشۀ کسانی است که نیازمند بصیرت هستند.
شب گذشته رخ داد؛
فرمانده گردان بخش "کورین" از توابع شهرستان زاهدان در مسیر زاهدان به کورین به ضرب گلوله تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.
شخصیت والای بزرگ مرد تاریخ، یار و جانشین پیامبراکرم(ص)، حضرت امام علی(ع) بر کسی پوشیده نیست، به طوری که شخصیت های جهان اسلام از ایشان به بزرگی تمام یاد کرده و می کنند.
به مناسبت ۱۳ رجب ولادت امیرالمؤمنین؛
امام علی، اسوه زعامت و حکومت داری بود؛ و در منصب عدالت، شایسته ترین افراد را برای قضاوت بر می گزید. اما با این توصیف، کوچکترین اشتباه در آداب و شرایط قاضی را نیز بر نمی تافت.

صفحه‌ها